„Žalgiris“ neatsilaikė prieš „Barceloną“

2015 03 25 21:37
Trečiadienį Jamesas Andersonas dar sykį įrodė esantis „Žalgirio“ lyderis. Erlendo Bartulio nuotrauka

Antrąją vietą Eurolygos E grupėje užimanti ispanų „Barcelona“ trečiadienį Kaune įveikė Kauno „Žalgirį“, taip iš Lietuvos čempiono atimdama bet kokią viltį patekti į ketvirtfinalį.

Šeštojoje E grupės vietoje esantys žalgiriečiai savo arenoje 72:83 (16:22, 17:20, 20:23, 19:18) pralaimėjo vienai Eurolygos favoričių ir per 12 turų iškovoję keturias pergales toliau prestižiniame Europos krepšinio klubų turnyre kovos tik dėl garbės. Kauniečiams dar teks kautis su Belgrado „Crvena Zvezda“ bei grupės lyderiu Madrido „Real“.

Trečiadienį palaikomi savų žiūrovų energingai kovoję žalgiriečiai 8 minutę dar buvo priekyje (15:14), tačiau tada savo ritmą pradėjo diktuoti „Barcelona“. Ispanijos klubas pirmą kėlinį laimėjo 22:16, o antrojo pradžioje įgijo jau 12 taškų pranašumą (28:16). Šeimininkų pastangas priartėti svečiai sugniuždė trečio kėlinio pabaigoje, kai įgijo 16 taškų persvarą (63:47).

Kauno ekipoje rezultatyviausiai žaidė 24 taškus pelnęs Jamesas Andersonas. 12 taškų surinko Artūras Milaknis, 10 – Darius Songaila. „Barcelonoje“ geriausiai sekėsi 16 taškų įmetusiam Alexui Abrinesui.

Po šios dvikovos „Žalgirio“ ir „Barcelonos“ balansas tapo dar liūdnesnis kauniečiams: 1 pergalė ir 17 pralaimėjimų.

Per rungtynių Kaune ilgąją pertrauką į „Žalgirio“ arenos palubes buvo pakelti legendinio žalgiriečio Modesto Paulausko 5-uoju numeriu pažymėti marškinėliai. Jie iškilo šalia geriausio Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio marškinėlių.