„Žalgiris“ neišmoko „Neptūno“ pamokų

2014 05 22 20:39
Pirmąkart LKL finale rungtyniaujantys klaipėdiečiai kovą dėl aukso žiedų pradėjo pergale. bcneptunas.lt nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“, du kartus šį sezoną pripažinęs Klaipėdos „Neptūno“ pranašumą, neišmoko karčių pamokų ir tai pademonstravo svarbiausiu metu – per pirmas LKL finalo rungtynes.

Pilnutėlės „Švyturio“ arenos palaikomi uostamiesčio krepšininkai ketvirtadienį pasinaudojo šiuo pranašumu, tiesa, svarbiausias jų ginklas – taiklūs metimai iš toli, veikė neužtikrintai. Per pirmas 20 minučių prametę visus 10 tritaškių „Neptūno“ krepšininkai pirmas LKL finalo serijos rungtynes laimėjo 71:59.

Antrosios finalo, kuriame žaidžiama iki keturių pergalių, rungtynės bus žaidžiamos pirmadienį Kaune, trečiosios – trečiadienį uostamiestyje.

Visi specialistai šios poros favoritu tvirtai įvardijo „Žalgirį“, tačiau ne vienas buvo įsitikinęs, jog „Neptūnas“ sugebės išpešti vieną pergalę būtent per pirmas finalo rungtynes savo žiūrovų akivaizdoje. Nors ir nepataikydami iš toli Kazio Maksvyčio treniruojami klaipėdiečiai neleido varžovams atitrūkti nepavejamai.

Dvikovos pradžioje „Žalgiris“ įgijo 12 taškų persvarą (19:7), tačiau antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai viską ištirpdė iki 4 taškų (21:25). Kauniečiams pabandžius dar sykį pabėgti (32:22), klaipėdiečiai vėl susitelkė ir priartėjo 38:43. Pirmą tritaškį snaiperių klubu tituluojamas „Neptūnas“ po 14 iš eilės netaiklių bandymų įmetė tik 29 minutę – tai padarė Justinas Sinica. Netrukus jis vėl pabandė ir – pataikė. Prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ nuo Kauno ekipos atsiliko tik dviem taškais (51:53). Tarsi kuro į benzino baką prisipylę „Neptūno“ žaidėjai staigiai padidino apsukas ir 34 minutę privertė „Švyturio“ areną šėlti – 61:57 priekyje jau klaipėdiečiai. Likus žaisti nepilnas 3 minutes „Žalgirio“ strategas Gintaras Krapikas buvo vėl priverstas prašyti minutės pertraukėlės – jo auklėtiniai atsiliko jau 57:65. „Žalgiris“ pradėjo žaisti chaotiškai, Justinas Dentmonas karštligiškai ir netaikliai mėtė iš toli. Tiksint paskutinei rungtynių minutei arenos žiūrovai stovėdami palaikė saviškius ir nuaidėjus sirenai drauge su krepšininkais šventė istorinę pergalę LKL finale.

Finalas

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ 71:59 (11:21, 17:15, 23:17, 20:6). „Neptūnas“: T. Brazeltonas 16 tšk. (2-8/9, 3-0/3, 5 rez. perd.), M. Mažeika 12 (3-0/4), S. Galdikas 11, J. Sinica 10, M. Runkauskas (3-0/3) ir E. Ulanovas (9 atk. kam.) po 7; „Žalgiris“: J. Dentmonas (4 kld.) ir Š. Jasikevičius (2-4/12) po 13, M. Pocius 10, A. Gudaitis 8, P. Jankūnas 7 (11 atk. kam.).

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 28/50 (56 proc.) ir 12/42 (29 proc.), tritaškiai – 2/19 (11) ir 5/16 (31), baudos – 9/16 (56) ir 20/25 (80), kamuolys atkovotas 44 ir 39 kartus, rezultatyviai perduotas 10 ir 11, perimtas 6 ir 3, prarastas 6 ir 11 kartų. Serija 1:0.