„Žalgiris“ nepasigailėjo „Šiaulių“

2014 10 26 19:25
Paulius Jankūnas. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate užtikrintą pergalę iškovojo „Žalgiris“ (7-1) 89:58 (25:10, 26:21, 15:17, 23:10) nepaliko vilčių „Šiauliams“ (4-5).

Rungtynes taikliais baudos metimais atidarė „Žalgirio“ legionierius Jamesas Andersonas, netrukus dar dvi baudas sumetė Paulius Jankūnas. Tuoj pat tritaškį smeigė Artūras Milaknis ir kauniečiai jau buvo priekyje 7:0. „Šiauliai“ pirmuosius savo taškus pelnė sužaidus beveik 3 minutes, kuomet kamuolį į krepšį įdėjo Julius Jucikas. Aikštelės šeimininkai toliau strigo puolime ir įpusėjus kėliniui turėjo 5 taškų deficitą (4:9). Tris tolimus metimus pataikęs ir 9 taškus pirmajame kėlinyje surinkęs Artūras Milaknis atitolino kauniečius dar labiau. Po pirmojo ketvirčio jau turėjo 15 taškų persvarą – 25:10.

Antrasis kėlinys prasidėjo Artūro Gudaičio dviemis taškais su pražanga bei taiklia bauda, bet į tai greitu tritaškiu atsakė Martynas Linkevičius. Ekipos dar kartą apsikeitė taškais, tačiau „Žalgiris“ užtikrintai pirmavo (30:15). Vaizdas aikštelėje pernelyg nesikeitė, o įpūsėjus antram kėliniui, „Žalgiris“ ir toliau turėjo 15 taškų persvarą (38:23). Artūras Milaknis smeigė jau ketvirtąjį savo tritaškį ir kauniečiai dar labiau padidino pranašumą (41:26). Paskutinę kėlinio sekundę Jamesas Andersonas pataikė fantastišką metimą iš savo aikštės pusės, taip visiškai sugniuždydamas „Šiaulių“ krepšininkus – 51:31.

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Šiaulių” legionieriaus Jonathano Lee dviem taškais, tačiau Paulius Jankūnas atsakė tuo pačiu. Po Jameso Andersono ir Roberto Javtoko taškų „Žalgiris” dar labiau truktelėjo į priekį ir privertė „Šiaulių” ekipos vyriausiąjį trenerį prašyti minutės pertraukėlės (59:36). Po pasitarimo situacija per daug nepasikeitė ir kauniečiai toliau užtikrintai pirmavo (63:44). Sirenai skelbiant trečiojo kėlinio pabaigą, „Šiaulių” deficitas siekė 18 taškų – 48:66.

Ketvirtąjį rungtynių kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo šiauliečiai, bet netrukus Artūras Gudaitis sumetė abu baudos metimus ir atstatė „Žalgiriui” 20 taškų persvarą (70:50). Nors aikštelės šeimininkams neblogai sekėsi atakuoti, tačiau skirtumas nemažėjo ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti daugiau nei 4 minutes, „Šiauliai” turėjo jau 24 taškų deficitą (54:78). Per likusį laiką netikėtumų neįvyko ir „Žalgiris” iškovojo pergalę – 89:58.

„Šiauliai“: Jonathanas Lee 20 tšk., (5 rez. perd.), Julius Jucikas 10 tšk., Rokas Giedraitis 10 tšk.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17 tšk., Artūras Gudaitis 16 tšk. (11 atk. kam.), Jamesas Andersonas 12 tšk., Paulius Jankūnas 11 tšk., Darius Songaila 10 tšk.