„Žalgiris“ sugriebė šiaudą

2015 02 26 21:34
Ryžtingai žaisdami žalgiriečiai jau per pirmus du kėlinius turkus pasiuntė į nokdauną. Erlendo Bartulio nuotrauka

Į Eurolygos atkrintamąsias varžybas ketinantis prasibrauti Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį savo arenoje 72:59 (23:8, 19:16, 12:19, 18:16) nugalėjo E grupės lentelės kaimyną Stambulo klubą „Galatasaray“ (Turkija) ir išsaugojo viltį būti tarp aštuonių pajėgiausių Senojo žemyno klubų.

Iki šios dvikovos abi ekipos turėjo po dvi pergales ir penkis pralaimėjimus, tad ketvirtadienio akistata buvo labai svarbi tiek Lietuvos čempionams, tiek Turkijos klubui, kuriam atstovauja Martynas Pocius. Penktąją vietą Turkijos čempionate užimanti „Galatasaray“ ekipa Kaune per Eurolygos varžybas patyrė jau penktą nesėkmę iš eilės. Pirmame TOP 16 etapo rate „Galatasaray“ ir „Žalgirio“ akistatoje Stambule pajėgesnis buvo Turkijos klubas – 78:69.

Pirmus du kėlinius Gintaro Krapiko treniruojami žalgiriečiai žaidė pavyzdingai. Kauniečiai pataikė 13 dvitaškių iš 19, 5 tritaškius iš 12 ir po 20 minučių buvo priekyje 42:24. Svečiai iš Turkijos iš vidutinio nuotolio buvo įmetę tik penkis kartus (iš 20).

Po ilgosios pertraukos Ergino Atamano treniruojami „Galatasaray“ krepšininkai pradėjo vytis. Dar trečio kėlinio pabaigoje šeimininkų persvara ištirpo iki 10 taškų (51:41), o įpusėjus lemiamam ketvirčiui turkai panaikino ir dviženklį deficitą – 53:62. Tačiau svarbiausiu momentu – 39 minutę – Edgaras Ulanovas pataikė du iš eilės tritaškius, taip sugrąžindamas „Žalgiriui“ solidesnį pranašumą (71:55) ir padėdamas iškovoti svarbią pergalę.

Kauno ekipoje rezultatyviausiai žaidė Paulius Jankūnas – 12 taškų (dvitaškiai 6/6 ir 9 atkovoti kamuoliai), 11 taškų surinko E. Ulanovas (tritaškiai 2/3), 10 – Willas Cherry. Turkijos klube geriausiai sekėsi Simonui Gulerui – 16 taškų.

Įdomu, jog kauniečiai per visas rungtynes metė tik 6 baudų metimus (pataikė 3), svečiai – 17 (pataikė 13). M. Pocius per 11 minučių taškų nepelnė.

Dėl traumos Kaune ketvirtadienį nežaidė pagrindinis Stambulo ekipos atakų organizatorius puertorikietis Carlosas Arroyo, vidutiniškai renkantis 12,5 taško. „Žalgiris“ vertėsi be susižeidusio vidurio puolėjo Artūro Gudaičio.

Ketvirtadienį buvo sužaistos rungtynės ir F grupėje. Keturių pralaimėjimų seriją TOP 16 etape nutraukė Lino Kleizos atstovaujamas Milano klubas „Emporio Armani“ (Italija). Milaniečiai išvykoje 85:76 (27:18, 23:22, 14:16, 21:20) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) ir iškovojo antrą pergalę. „Emporio Armani“ aukštaūgis iš Jamaikos Samardo Samuelsas per pirmą kėlinį surinko 16 taškų, pataikydamas visus aštuonis mestus dvitaškius. Iš viso jis pelnė 36 taškus (dvitaškiai 14/16), atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 12 pražangų ir surinko 47 naudingumo balus. L. Kleiza per 19 minučių pelnė 9 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.