„Žalgiris“ triumfavo savo sirgalių akivaizdoje

2014 06 06 20:27
Erlendo Bartulio nuotrauka

Finalas – naujas, čempionas – tas pats. Kauno „Žalgiris“ ketvirtus metus iš eilės ir šešioliktą kartą klubo istorijoje triumfavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale.

Gintaro Krapiko auklėtiniai šeštosiose finalo serijos rungtynėse 90:70 (27:17, 20:18, 19:17, 24:18) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki keturių pergalių nugalėjo 4-2.

Tai buvo pirmas kartas LKL istorijoje, kai finale susitiko „Žalgiris“ ir „Neptūnas“. Klaipėdiečiai laimėjo pirmąsias serijos rungtynes, bet po to kauniečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Po trijų iš eilės pergalių „Žalgiris“ seriją galėjo pabaigti dar antradienį Klaipėdoje, tačiau „Neptūnas“ pademonstravo, kad finale atsidūrė ne veltui. Uostamiesčio krepšininkai laimėjo penktąsias rungtynes ir seriją sugrąžino į Kauną. Galiausiai tai „Žalgiriui“ išėjo net į naudą.

Žaisdami paskutines sezono rungtynes namie, kauniečiai dominavo nuo pirmos iki paskutinės minutės. Kai ketvirto kėlinio pradžioje pranašumas tapo triuškinamas (72:55), „Žalgirio“ sirgaliai pradėjo skanduoti „Mes čempionai“.

Beveik 10 tūkst. žiūrovų palaikomas „Žalgiris“ mačo pabaigą pavertė čempionišku šou, kuriame netrūko dėjimų ir taiklių tritaškių.

Po 10 iš eilės Artūro Milaknio taškų kauniečių pranašumas siekė 23 taškus (88:65), o paskutinę minutę žiūrovai savo numylėtinius plojo skanduodami atsistoję.

Tai antras „Žalgirio“ triumfas namie per pastaruosius trejus metus.

Šiame mače „Neptūnui“ padėti negalėjo vienas komandos snaiperių Marius Runkauskas.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 16, Robertas Javtokas ir Justinas Dentmonas po 15, Paulius Jankūnas 13.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 22, Mindaugas Girdžiūnas, Vytautas Šarakauskas ir Arnas Butkevičius po 10.