"Žalgiriui" trūksta vienos pergalės

2015 06 03 21:09
Artūro Milaknio (dešinėje) tritaškis padėjo "Žalgiriui" išplėšti pergalę. Erlendo Bartulio nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai turėjo realią galimybę LKL finale atkurti intrigą, tačiau pralaimėjo trečias finalo serijos rungtynes iš eilės.

Vakar Kaune vykusioje dvikovoje "Žalgiris" triumfavo po pratęsimo 71:68. Dabar titulą ginantys kauniečiai finalo serijos iki keturių pergalių varžybose pirmauja jau 3:0.

Trečiosios serijos rungtynės vyko atkakliai, priekyje buvo tai viena, tai kita komanda. Paskutinę rungtynių minutę rezultatas buvo lygus 62:62, o pergalę išplėšti galėjo abi ekipos. Tačiau ir šeimininkai, ir svečiai padrikose atakose apsikeitė klaidomis ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Lūžis įvyko pratęsimo 4 minutę. Tuomet "Žalgiriui" atsiliekant 65:67, Artūras Milaknis paskutinėmis atakos sekundėmis pataikė sudėtingą tritaškį ir persvėrė rezultatą (68:67). Šiose rungtynėse žalgirietis įmetė tik 2 tolimus metimus iš 7.

Netrukus A. Milaknis pataikė du baudų metimus ir įtvirtino savo komandos persvarą.

"Tai buvo visiškai kitokios finalo rungtynės, nei pirmosios dvejos, vyravo kieta kova. Vilniečiai šį kartą stengėsi veržtis po krepšiu ir metė mažiau tritaškių. Mums prireikė laiko prisitaikyti prie tokio žaidimo. Tačiau pakoregavome gynybos sistemą ir tai padėjo laimėti rungtynes", - sakė "Žalgirio" puolėjas Paulius Jankūnas.

Šioje finalo serijoje "Lietuvos rytui" niekaip nepavyksta pagerinti taiklumo atakuojant iš toli. Vakar vilniečiai pataikė vos 1 tritaškį iš 13 (8 proc.).

"Kovojome kaip pašėlę, bet to buvo maža. Esu patenkintas auklėtinių kovingumu, bet prie to reikia ir šalto proto, - tvirtino "Lietuvos ryto" treneris Marcelo Nicola. - Bent du tris kartus galėjome "pasiimti" pergalę, tačiau nesugebėjome to padaryti. Mums stinga žudikiško instinkto".

Pirmąsias finalo rungtynes "Žalgiris" laimėjo 73:66, antrąsias - 78:62. Ketvirtoji finalo dvikova šeštadienį 18.30 val. prasidės Vilniuje.

"Nevažiuosime į Vilnių žaisti galvodami, kad aukso medaliai jau laimėti. Laukia dar viena sunki kova", - mano P. Jankūnas.

Kauno "Žalgiris" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 71:68 (16:14, 18:15, 14:19, 14:14, 9:6). 10 840 žiūrovų. P. Jankūnas 20 tšk. (11 atk. kam.), J. Andersonas 12, W. Cherry 10, A. Milaknis 9 (4 rez. perd.), D. Songaila 6, E. Ulanovas 5, S. S. Vene 4, R. Javtokas 3, L. Lekavičius 2; A. Kavaliauskas 22 (15 atk. kam.), K. Lavrinovičius 15, G. Orelikas 7, B. Baronas ir Ž. Janavičius - po 5, M. Moseris, M. Gecevičius ir T. Leslie - po 4, A. Juškevičius 2.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 17/41 (41 proc.) ir 21/57 (37), tritaškiai 4/15 (27) ir 1/13 (8), baudų metimai 25/34 (74) ir 23/29 (79). Atkovoti kamuoliai 41 ir 45, rezultatyvūs perdavimai 9 ir 16, klaidos 17 ir 14, perimti kamuoliai 8 ir 8, blokai 5 ir 3.