„Zenit“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos rytą“

2015 11 04 21:13
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

„Lietuvos ryto“ ekipa patyrė trečiąjį pralaimėjimą Europos taurės turnyre. Vilniečiai namuose 65:70 nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“.

Nuo akistatos pradžios į priekį išsiveržę svečiai 5 minutę pirmavo 7:3, tačiau N.Laprovittola tritaškis sumažino atsilikimą iki 6:7. Nerezultatyviame kėlinyje svečiai paskutinę minutę buvo priekyje 13:10, bet vienoje iš paskutinių savo atakų rusai įsūdė tritaškį – 16:10. Maža to – per likusias 20 sek. jie įmetė dar du taškus, o lietuviai atsakė vos vienu.

Antrojo kėlinio pradžia „Lietuvos rytui“ buvo nesėkminga – „Zenit“ be vargo krovėsi persvarą ir 2 min. jau pirmavo 24:12. 4 min. po dviejų Z.Dowdello taškų ekipas ir toliau skyrė praraja – 26:15.

Nors „Lietuvos rytas“ bandė keisti įvykių eigą, tačiau klaidos ir netaiklūs metimai pradėjo skandinti komandą – per 6 minutes įmetę vos 6 taškus sostinės žaidėjai atsiliko 17:32.

Baigiantis kėliniui, „Zenit“ įgijo ir 20 taškų pranašumą – 39:19, o po dviejų kėlinių pirmavo net 45:23.

Ir trečiasis kėlinys nebuvo toks, kokį norėjo matyti sostinės komandos treneris Marcelo Nicola – 5 min. svečiai ir toliau pirmavo 51:30.

Likus kovoti 3 minutes, šeimininkai sumažino atsilikimą – 36:53, tačiau praraja tarp komandų buvo dar didelė, kad būtų galima kalbėti apie bandymą kabintis į pergalę.

Tačiau kėlinio pabaigoje atsipalaidavę rusai per minutę leido šeimininkams įmesti 7 taškus be atsako ir sumažinti atsilikimą iki 46:55.

Antrąją kėlinio minutę skirtumas nesikeitė – svečiai vis tebepirmavo 8 taškų skirtumu 57:49. Sužaidus 4 minutes, „Zenit“ vis dar turėjo šiokią tokią persvarą – 57:50.

Tačiau įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ jau buvo sunkiai sustabdomas – likus žaisti 4 minutes vilniečiai galiausiai išlygino rezultatą 57:57.

Likus kovoti 2 min. „Zenit“ po Z.Dowdello taškų ir vėl pabėgo per vieną tolimą metimą – 62:59. Paskutinę kėlinio minutę „Zenit“ turėjo tą patį 3 taškų pranašumą – 66:63.

Po N.Laprovittola taškų skirtumas sumažėjo iki 65:66, tačiau Z.Dawdellas ėmetė du baudos metimus ir viliniečiai turėjo vos 15 sek. sumažinti arba išlyginti rezultatą. L.Laprovittola metė tritaškį, tačiau nepataikė.