15 J.Valančiūno taškų neišgelbėjo "Raptors"

2012 12 13 10:55
Starto penkete mačą pradėjęs Jonas Valančiūnas per 26 minutes pelnė 15 taškų./Reuters/Scanpix nuotrauka

Toronto „Raptors“ (4-19) ekipa varžovų krepšį atakavo tiksliausiai šį sezoną (49,3 proc. metimų), tačiau vienai silpniausių lygos komandų tai pergalės iškovoti nepadėjo.

Praėjusią naktį traumų išretintas Kanados klubas namie 88:94 (27:20, 18:17, 19:31, 24:26) nusileido Bruklino „Nets“ (12-9) krepšininkams.

„Raptors“ ekipa šiame mače vertėsi vos aštuoniais krepšininkais. Komandai negalėjo padėti alkūnę susimušęs italas Andrea Bargnani ir vienerių rungtynių diskvalifikaciją užsidirbęs Amiras Johnsonas. Dėl dešiniojo kelio skausmų nerungtyniavo ir Linas Kleiza.

Starto penkete mačą pradėjęs Jonas Valančiūnas per 26 minutes pelnė 15 taškų (6/6 dvitaškių, 3/5 baudų), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 metimus, tačiau po 3 sykius suklydo ir prasižengė.

Tai buvo pirmos lietuvio rungtynės, kuriose jis pelno dviženklį taškų skaičių, nuo lapkričio 28 d. mačo su Hjustono „Rockets“ ekipa, kai Valančiūnas surinko 12 taškų.

Aikštės šeimininkai pakiliai žaidė gindamiesi, daug taškų rinko baudos aikštelėje ir įpusejus mačui pirmavo 45:37. Tačiau po didžiosios pertraukos Bruklino ekipa perėmė iniciatyvą ir spurtavusi 16:6 išsiveržė į priekį (68:64).

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Nets“ pranašumas šoktelėjo iki 12 taškų, o rungtynių laimėtojas tapo aiškus. Tai buvo jau penktoji Toronto klubo nesėkmė paeiliui.

„Raptors“: Edas Davisas 24 (12 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15, DeMaras DeRozanas 11, Jose Manuelis Calderonas 10 (15 rez. perd.).

„Nets“: Joe Johnsonas 23, C.J.Watsonas 16, Andray Blatche 14 (9 atk. kam.), Deronas Williamsas 12, Krisas Humphriesas 11.