19-mečiai nepasigailėjo Irano bendraamžių

2013 06 28 23:37
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Antrąją dieną Lietuvos 19-mečių rinktinė iškovojo vieną įspūdingiausių pergalių pasaulio jaunimo čempionate. Tomo Masiulio treniruojami krepšininkai pagal visus žaidimo komponentus 81:40 (23:10, 20:6, 21:9, 17:15) pranoko pirmąją nesėkmę patyrusią Irano ekipą.

Lietuvos komanda B grupėje iškovojo antrąją pergalę paeiliui ir užsitikrino vietą kitame Prahoje vykstančių pirmenybių etape.

Pirmajame etape pirmąsias tris vietas savo grupėse užėmusios ekipos bus suskirstytos į dvi grupes po šešias komandas.

Rytoj mūsiškiai bandys užsitikrinti B grupės nugalėtojų vardą paskutiniame mače su Argentinos komanda.

41 taško pranašumas prieš iraniečius – trečias didžiausias šiame pasaulio čempionate.

Didesnėmis persvaromis savo varžovus įveikė tik JAV rinktinė, vakar 59 taškų pranašumu sutriuškinusi Dramblio Kaulo Kranto jaunimą, o šiandien 56 taškų persvara nepalikusi vilčių kinams.

Lietuvos jaunimo rinktinė: Lukas Lekavičius 13, Rokas Gustys ir Tomas Dimša po 9, Donatas Tarolis 8, Augustinas Jankaitis ir Denisas Krestininas po 7, Mantvydas Stašelis ir Simas Raupys po 6, Justas Tamulis (1/9 trit.) ir Jokūbas Gintvainis (6 rez. perd., 5 kld.) po 5, Martinas Gebenas 4, Marius Grigonis 2 (8 atk. kam.).

Pirmasis kėlinys – 23:10. Lietuvos rinktinės startinis penketas: Marius Grigonis, Augustinas Jankaitis, Tomas Dimša, Lukas Lekavičius ir Simas Raupys dvikovą pradėjo galingu spurtu 11:2 (6 min.).

Mūsiškiai pelnė net 16 taškų varžovų baudos aikštelėje, o po pasipylusių iraniečių klaidų surinko 8 taškus.

Lietuviai nesusitvarkė su Irano rinktinės 183 cm ūgio įžaidėju Sajjadu Mashayekhi, per pirmąsias 7 minutes atkovojusiu net 5 kamuolius.

Antrasis kėlinys – 43:16. Justas Tamulis (0/8), Dimša (1/6) ir Jankaitis (1/5) prametė net 17 metimų. Nepaisant prasto lyderių taiklumo, Lietuvos rinktinė antrojo ketvirčio pabaigoje spurtavo 12:4 ir toliau triuškino varžovus – 43:16.

Jų gretose nė karto per 7 bandymus nepataikė ir Mashayekhi, tačiau žemiausias mačo žaidėjas atkovojęs daugiausia kamuolių – 9.

Iraniečiai po lietuvių klaidų (3) nepelnė nė taško, kai mūsiškiai surinko 15 taškų. Beveik tiek, kiek priešininkai surinko per du kėlinius.

Kieti Masiulio auklėtinių gynybiniai veiksmai per pirmuosius du kėlinius iraniečiams neleido sukurti nė vienos greitos atakos.

Trečiasis kėlinys – 64:25. Po ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinės startinis penketas nepasikeitė. Pirmojoje ketvirčio dalyje mūsiškiai pelnė 11 taškų be atsako ir nutolo 54:16.

Nors pranašumas triuškinantis, tačiau nė vienas Lietuvos ekipos žaidėjas neperkopęs dviženklio taškų skaičiaus (28 min.). Su 9 taškais rezultatyviausias Dimša. Iraniečių gretose nė vienas žaidėjas nepelnęs daugiau nei 4 taškų.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje nedidelį spurtą (7:3) surengė ir deficitą sumažinę iraniečiai – 23:57. Jie per tris kėlinius suklydo 18 kartų ir prametė visus 11 tritaškių.

Ketvirtasis kėlinys – 81:40. Paskutiniame ketvirtyje Lietuvos 19-mečiai peržengė 40 taškų pranašumo ribą – 68:27. Irano komanda tik ketvirtojo kėlinio antrojoje pusėje pelnė pirmuosius taškus po lietuvių klaidos.

Pirmajame mače Lietuvos krepšininkai po atkaklios kovos 77:74 pranoko pirmenybių šeimininkus čekus. Irano komanda 84:73 įveikė Argentinos ekipą. Šiandien argentiniečiai 76:55 pasiekė pirmąją pergalę prieš Čekijos komandą.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) 19-mečių rinktinei iškėlė tikslą pasaulio čempionate užimti 1-5 vietas.

Išskyrus Čekijos rinktinę, visos Europos komandos įveikė kitų žemynų ekipas.