41 dieną laukta pergalė

2014 02 13 21:50
"Žalgirio" komandai (antrame plane - T.Klimavičius) pagaliau pavyko praskaidrinti nuotaiką sau ir gerbėjams. Erlendo Bartulio nuotrauka

Kauno "Žalgirio" krepšininkams pavyko nutraukti užsitęsusią nesėkmių seriją Eurolygos TOP 16 varžybose.

Vakar žalgiriečiai savo arenoje iškovojo pirmąją pergalę per šešerias F grupės rungtynes ir rezultatu 89:77 palaužė Belgrado "Partizan" komandą iš Serbijos. Šios pergalės "Žalgirio" gerbėjai laukė nuo pat sausio 3 dienos, kai prasidėjo TOP 16 varžybos.

Išskirtinis taiklumas

Lietuvos čempionai sužaidė geras rungtynes. Demonstruodami puikų taiklumą, jie per du kėlinius įmetė net 58 taškus ir įpusėjus rungtynėms nutolo solidžia 17 taškų persvara.

Didžiausias šeimininkų pranašumas buvo užfiksuotas 29 minutę, kuomet "Žalgiris" buvo atitrūkęs 77:54. Vėliau serbams pavyko sumažinti atsilikimą, bet pavojaus kauniečiams jie nekėlė.

Savo komandos pralaimėjimą "Partizan" treneris Duško Vujoševičius galėjo teisinti lyderių netektimis. Belgrado klubui vakarykštėse rungtynėse negalėjo padėti Draganas Milosavljevičius ir Tarence'as Kinsley. Pirmasis Eurolygoje šį sezoną vidutiniškai rinkdavo 12,1 taško, antrasis - 14,9. O vieno Bogdano Bogdanovičiaus pastangų neužteko. 21-erių gynėjas nevengdavo imtis iniciatyvos, pelnė 24 taškus (9 iš 20 dvitaškių ir tritaškių), tačiau rimtesnės paramos iš komandos draugų nesulaukė.

"Žalgirio" treneris Saulius Štombergas leido parungtyniauti visiems 12 registruotų krepšininkų. Į žaidimą puikiai įsiliejo 20-metis gynėjas Tomas Dimša. Pirmame kėlinyje vos įbėgęs į aikštelę jis pelnė du tritaškius, o iš viso per 19 minučių surinko 12 taškų ir atkovojo 3 kamuolius.

"Žalgirio" lyderio vaidmens ir vėl sėkmingai ėmėsi įžaidėjas Justinas Dentmonas. Amerikietis pataikė 5 tritaškius iš 10 ir surinko 23 taškus. Naudingai rungtyniavo 18 taškų pelnęs ir 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs Martynas Pocius.

Apskritai reikėtų pažymėti išskirtinai gerą Kauno komandos pataikymo procentą. Žalgiriečiai vakar įmetė net 69 procentus dvitaškių (20 iš 29). Neblogai sekėsi atakuoti ir iš toli - tikslą pasiekė 42 procentai tritaškių (11 iš 26).

Po šios pergalės "Žalgiris" F grupėje iš paskutinės vietos pakilo į 7-ąją, aplenkdamas taip pat 1 pergalę turintį "Partizan" klubą.

Skirtingas lietuvių pasirodymas

Per kitas F grupės rungtynes vakar du lietuvius savo gretose turintis Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" klubas (3 pergalės ir 3 pralaimėjimai) namie 74:78 (23:18, 13:22, 18:18, 20:20) pralaimėjo Madrido "Real" komandai (5 ir 1).

Eurolygos favoritai "Real" krepšininkai rungtynes Krasnodare pradėjo mieguistai ir leido šeimininkams spurtuoti 16:3. Tačiau svečiai gana greitai pavijo Krasnodaro komandą, o antrame ketvirtyje persvėrė rezultatą. Dominuodama aikštelėje "Real" komanda ketvirtame kėlinyje atitrūko 71:60, bet "Lokomotiv-Kuban" sugebėjo pavyti varžovus - 38 minutę po Manto Kalniečio taiklaus tritaškio metimo rezultatas tapo lygus 74:74. Vis tik Madrido ekipa sėkmingiau žaidė paskutinėmis sekundėmis ir nugalėjo 78:74.

36 minutes rungtyniavęs M.Kalnietis įmetė 15 taškų (4/6 tritaškių) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Kitas "Lokomotiv-Kuban" lietuvis Simas Jasaitis žaidė 14 minučių ir taškų nepelnė.

Kitas Eurolygos rungtynes "Žalgiris" žais kitą penktadienį svečiuose būtent su "Real" ekipa.

STATISTIKA

"Žalgiris" - "Partizan" 89:77 (29:16, 29:25, 19:18, 12:18).

J.Dentmonas 23, M.Pocius 18, R.Javtokas 14, T.Dimša ir P.Jankūnas - po 12, V.Lipkevičius 6, T.Klimavičius 4, A.Milaknis, A.Gudaitis, V.Čižauskas, M.Kupšas ir Š.Jasikevičius taškų nepelnė;

B.Bogdanovičius 24, J.Lauvergne'as 14, N.Milutinovas 10, D.Musli 9, M.Andričius 7, D.Gagičius 5, N.Bezbradica 4, B.Dallo ir M.Tepičius - po 2.