A.Jomanto sugrįžimą „Lietuvos rytas“ pažymėjo pergale

2016 03 05 19:48
lkl.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams teko kiek paprakaituoti „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate. Tačiau visi taškai ant „i“ buvo sudėlioti lemiamoje mačo dalyje, o Artūro Jomanto sugrįžimas pažymėtas pergale prieš Kėdainių „Nevėžį“ 87:70 (18:20, 23:16, 18:18, 28:16).

Sugrįžimas. Po trejų metų pertraukos į „Lietuvos rytą“ grįžo puolėjas Artūras Jomantas. Plojimais ilgamečio komandos žaidėjo sugrįžimą sutikę vilniečiai aikštėje jį išvydo tik baigiantis rungtynėms, kai „Lietuvos rytas“ 35-ąją minutę atitrūko 77:57.

Pirmasis A.Jomanto metimas skriejo pro šalį, bet priešpaskutinę minutę 30-metis puolėjas atsidarė savo taškų kraitį Vilniuje. Per 5 minutes krepšininkas pelnė 2 taškus (1/2 dvit.), atkovojo kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Startas. Nors neabejotinas rungtynių favoritas buvo „Lietuvos rytas“, „Nevėžis“ pademonstravo kruopščiai atliktus namų darbus ir įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 14:7. Priekyje jie išliko ir pasibaigus pirmajam kėliniui (20:18).

Iniciatyva. Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Sostinės klubas persvėrė rezultatą daugiausiai Deivido Gailiaus ir Mariaus Runkausko pastangomis. Tiesa, prieš pertrauką „Lietuvos ryto“ pranašumas dar nebuvo įtikinantis (41:36).

Spurtas. Pergalingą persvarą „Lietuvos rytas“ susikrovė ketvirtajame kėlinyje. Lemiamą mačo dalį vilniečiai pradėjo galingu spurtu 18:3 ir išsklaidė visas abejones (77:57).

„Lietuvos rytas“: A.Gudaitis 16 (11 atk. kam.), D.Gailius ir G.Orelikas (9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 12, A.Juškevičius 11.

„Nevėžis“: T.Kingas 18, M.Kupšas 16, E.Ežerskis 13.