A.Juškevičius vedė „Žalgirį“ į LKL finalą

2013 04 25 21:45
Adas Juškevičius AFP/Scanpix nuotrauka

Klaipėdos „Neptūno“ spurtus gesinęs Adas Juškevičius Kauno „Žalgiriui“ nutiesė kelią į Lietuvos krepšinio lygos finalą. Antrosiose pusfinalio serijos rungtynėse Lietuvos čempionai išvykoje 90:71 įveikė garbingai kovojusį uostamiesčio klubą.

Po pirmosios dvikovos, kurią Joano Plazos treniruojami krepšininkai laimėjo 99:83, klaipėdiečių vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis neslėpė ambicingų planų nukauti „Žalgirį“ namie.

Per pirmąsias šešias antrojo kėlinio minutes Juškevičius pelnė 14 taškų ir pakeitė taškas į tašką vykusių rungtynių eigą. Vos per pusę kėlinio atsarginio krepšininko įkvėpti žalgiriečiai įgijo septyniolikos taškų pranašumą – 44:27 ir atrodė, jog išardė visus „Neptūno“ stratego spąstus.

Tačiau Maksvytis per ilgąją pertrauką iš naujo sustygavo komandos žaidimą ir 28-ąją minutę „Neptūnas“ atsitiesė – 55:62.

Paskutinį vinį į uostamiesčio ekipos karstą įkalė Juškevičius. Jis smeigė dar du tritaškius, išprovokavo Martyno Mažeikos nesportinę pražangą ir sudaužė uostamiesčio krepšininkų viltį sukurti sensaciją.

Po įžaidėjo aštuonių taškų paeiliui „Žalgiris“ susigrąžino triuškinamą persvarą – 85:67.

Per 27 minutes Juškevičius pelnė 27 taškus bei surinko 29 naudingumo balus. Tai geriausios 24-erių kauniečio rungtynės šį sezoną.

Puikus gynėjo pasirodymas visoms rungtynėms ant atsarginių žaidėjų suolelio pasodino ekipos kapitoną Marko Popovičių.

Per pirmuosius du kėlinius „Neptūno“ Achilo kulnas buvo tritaškiai – 1/11, tačiau gelbėjo kovą dėl kamuolių, kurią šeimininkai laiumėjo 37-30.

„Žalgiris“: Adas Juškevičius 27 (4/5 dvitaškių, 5/6 tritaškių, 29 n.b.), Oliveris Lafayette‘as 14 (4/7 tritaškių), Darjušas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas po 9.

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas 17, Deividas Gailius 13 (0/6 tritaškių, 10 atk. kam.), Valdas Vasylius 10, Simas Galdikas 9 (7 atk. kam.).

Finalo serijoje „Žalgiris“ sieks aštuonioliktojo čempiono titulo. 1990-1993 m. žalgiriečiai buvo nenugalimi Lietuvos lygos varžybose, o nuo 1993 m. įkurtame LKL čempionate nugalėtojų taurę kėlė keturiolika kartų.

Penkis sykius – 2000, 2002, 2006, 2009, 2010 m. legendinį šalies klubą nukarūnavo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Per visą istoriją „Žalgiris“ vietinėse pirmenybėse nė karto nepralaimėjo ketvirtfinalio ir pusfinalio serijose.

Nuo 1990 m. „Neptūno“ ekipa dėl LKL trečiosios vietos rungėsi vos dukart. 2007 ir 2009 m. mažojo finalo serijose uostamiesčio krepšininkai nepajėgė nugalėti „Šiaulių“.