A.Macijauskas tapo geriausiu Eurolygos krepšininku

2007 11 24 0:00
Per dvikovą su "Prokom Trefl" A.Macijauskas (kairėje) išprovokavo 8 varžovų pražangas.
AFP/scanpix nuotrauka

Naudingiausiu Eurolygos krepšinio turnyro penktos savaitės žaidėju tapo 41 naudingumo balą surinkęs lietuvis Arvydas Macijauskas, kurio Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) klubas trečiadienį namie 109:65 sutriuškino Sopoto "Prokom Trefl" (Lenkija) ekipą.

Puikūs rodikliai

25 su puse minutės aikštelėje praleidęs 27-erių 193 cm ūgio A.Macijauskas pataikė 2 tritaškius iš 4, 6 dvitaškius iš 7, visus 9 baudų metimus, po krepšiais atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, kartą suklydo ir išprovokavo 8 varžovų pražangas.

Antras šią savaitę su 34 naudingumo balais liko 29-erių 181 cm ūgio amerikietis Willie Solomonas, kurio pastangomis Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) komanda savo aikštėje 79:77 palaužė Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) penketuko pasipriešinimą. Įžaidėjas iš JAV į varžovų krepšį įmetė 21 tašką, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovų metimą ir privertė varžovus prasižengti 8 kartus. Per 32 minutes jis pataikė 1 tritaškį iš 6, 5 dvitaškius iš 7 ir 8 baudų metimus iš 10.

Vilniečiai užleido pirmą vietą

Ketvirtadienį žaistos likusios penkerios Eurolygos penkto turo rungtynės, po kurių aštuonių ekipų B grupės lyderio poziciją prarado Lietuvos vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas". Vilniečius į antrąją vietą nustūmė ketvirtą pergalę iškovojusi Malagos "Unicaja". Ji svečiuose 83:74 nugalėjo Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) ekipą.

Antrą nesėkmę patyrė ir į ketvirtą poziciją nukrito Simono Serapino Salonikų "Aris TT Bank" (Graikija) klubas. Jis namie 70:77 nusileido pirmą pergalę iškovojusiai ir į septintąją vietą grupėje pakilusiai Milano "Armani Jeans" (Italija) komandai, kurioje žaidžia Mindaugas Katelynas. Vienas rezultatyviausių rungtynių Eurolygoje sužaidęs S.Serapinas pelnė 11 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Per 21 su puse minutės puolėjas iš Lietuvos pataikė 3 tritaškius iš 7 ir vienintelį mestą dvitaškį. Vos 2 minutes nugalėtojų gretose žaidęs M.Katelynas taškų nepelnė, tačiau spėjo atkovoti vieną kamuolį.

Trečią pergalę ketvirtadienį iškovojo ir Tel Avivo "Maccabi Elite" (Izraelis) krepšininkai. Jie namie 80:74 įveikė Zagrebo "Cibona" (Kroatija) penketuką.

Rezultatai

B grupė

Le Mano "Sarthe" - Malagos "Unicaja" 74:83 (20:27, 21:27, 18:6, 15:23). N.Bogovacas 18, Y.Bokolo 14, N.Batumas 12; G.Gabrielas ir D.Santiago po 14, B.Popovičius 13.

"Aris TT Bank" - "Armani Jeans" 70:77 (11:26, 24:15, 19:21, 16:15). B.Wrightas ir J.Massey po 16, S.Serapinas 11; D.Vukčevičius 21, A.Sesay ir M.Bookeris po 16.

"Maccabi Elite" - Zagrebo "Cibona" 80:74 (21:22, 19:7, 28:22, 12:23). D.Sharpas ir L.Eliyahu po 12, M.Fizeris 11; C.Warrenas 19, T.Kelley 16, S.Hoskinsas 15.

C grupė

Stambulo "Fenerbahce Ulker" - Bambergo "Brose Baskets" 79:77 (23:20, 9:16, 18:18, 29:23). W.Solomonas 21, D.Kaanas 12, M.Turkčanas 10; A.Okulaja 20, D.Fennas 18, P.Suputas 12.

"AXA FC Barcelona" - Madrido "Real" 73:62 (24:13, 24:23, 6:15, 19:11). J.Lakovičius 14, G.Basile 13, A.Ackeris 9; F.Reyesas 16, L.Bullockas 14, R.Lopezas 7.

1. Panathinaikos 5 0 445:383

2. Real 4 1 365:341

3. AXA FC Barcelona 3 2 381:362

4. Fenerbahce Ulker 3 2 400:395

5. Partizan Igokea 3 2 414:420

6. Lottomatica 1 4 399:408

7. Chorale 1 4 400:451

8. Brose Baskets 0 5 305:349