A.Skujytė uždarųjų patalpų čempionate liko penkta

2008 03 10 0:00
Šuolių į tolį sektoriuje A.Skujytė nušoko 6,22 m ir pagerino asmeninį sezono rekordą.

Ispanijoje vykusiame pasaulio uždarųjų patalpų lengvosios atletikos čempionate per penkiakovės varžybas penktąją vietą iškovojo Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė Austra Skujytė.

Penkiakovininkė iš Lietuvos, pelniusi 4655 taškus, pagerino asmeninį šio sezono rekordą ir 98 taškais atsiliko nuo bronzą iškovojusios rusės Annos Bogdanovos.

Pasaulio čempione tapo belgė Tia Hellbaut. Ji surinko 4867 taškus ir vos 15 taškų aplenkė antrojoje vietoje likusią britę Kelly Sotherton.

Kita Lietuvai atstovavusi sportininkė - sprinterė Lina Grinčikaitė - nepateko į 60 m bėgimo finalą. Lina nuotolį nubėgo per 7,41 sekundės ir užėmė 21-ąją vietą tarp 24 pusfinalio dalyvių. Iki finalinio aštuntuko L.Grinčikaitei pritrūko 0,19 sekundės.

Gerino asmeninius rekordus

Per pirmą rungtį - 60 m bėgimą - A.Skujytė sugaišo 8,84 sekundės ir, pelniusi 944 taškus, liko aštunta. Šuolio į aukštį sektoriuje sportininkė įveikė kartelę, iškeltą į 181 cm aukštį ir, surinkusi 991 tašką, buvo penkta. Po dviejų rungčių lietuvė buvo pelniusi 1935 taškus ir užėmė šeštąją vietą.

Per trečią rungtį - rutulio stūmimą - Austra užėmė antrąją vietą ir bendroje įskaitoje pakilo į antrąją poziciją. Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė rutulį nustūmė 17 m ir, pagerinusi asmeninį rekordą, pelnė 995 taškus. Ji nusileido tik ukrainietei Natalijai Dobrynskai (17,18 m - 1008 tšk.).

Po ketvirtos - šuolių į tolį - rungties A.Skujytė nukrito į penktąją vietą. Ji nušoko 6,22 m ir, pagerinusi asmeninį sezono rekordą, surinko 918 taškų bei liko septinta.

Per paskutinę rungtį - 800 m bėgimą - Austra sugaišo 2 minutes 15,69 sekundės ir, pelniusi 807 taškus, buvo septinta.

Tituluotieji buvo nenugalimi

Rutulio stūmimo sektoriuje dvigubą pergalę iškovojo amerikiečiai. Po ketverių metų pertraukos čempionu vėl tapęs Christianas Cantwellas įrankį nustūmė 21,77 m. Jis 57 cm aplenkė čempiono titulą ginusį Reesę Hoffą.

Trečiuosius pasaulio čempionų titulus uždarose patalpose iš eilės iškovojo Etiopijos ilgų nuotolių bėgikė Meseret Defar ir Rusijos šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva. 5000 metrų distancijos olimpinė ir pasaulio čempionė M.Defar šeštadienį 3000 metrų nubėgo per 8 minutes 38,79 sekundes ir beveik trimis sekundėmis aplenkė sidabrą iškovojusią tėvynainę Meselech Melkamu (8:41,50) bei bronzos medaliu turėjusią tenkintis Meriem Alaoui Selsouli ((8:41,66) iš Moroko.

Beje, M.Defar 3000 distancijoje per svarbiausias sezono varžybas nepralaimi jau nuo 2004 metų.

J.Isinbajevai šeštadienį pavyko įveikti tik 4,75 m aukštį. Tokį pat aukštį įveikė ir sidabrą iškovojusi JAV atletė Jennifer Stuczynski, tačiau jai prireikė daugiau bandymų.

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė bei planetos rekordininkė J.Isinbajeva šeštadienį laimėjo jau tryliktas aukščiausio lygio varžybas iš eilės.

Įtikinamą pergalę 60 m barjerinio bėgimo distancijoje iškovojo ir olimpinis bei pasaulio 110 m barjerinio bėgimo čempionas Liu Xiangas. Pekino olimpinėms žaidynėms Kinijoje besirengiantis L.Xiangas dalyvavo tik pirmose šio sezono varžybose ir, nubėgęs nuotolį per 7,46 sekundės, net 0,09 sek. aplenkė sidabrą iškovojusį triskart uždarų patalpų planetos čempioną (1995, 2003 ir 2004 m.) amerikietį