A.Trifunovičius: "Reikia pamiršti nesėkmę"

2011 02 05 0:00
Tris kėlinius diktavusi sąlygas "Lietuvos ryto" komanda sugriuvo per paskutines dešimt minučių.

Per paskutinį kėlinį leidę Malagos "Unicaja" ekipai įmesti 36 taškus Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai Eurolygos turnyro TOP 16 etape patyrė antrą nesėkmę.

Malagoje tris kėlinius sėkmingai rungtyniavę šalies čempionai "Lietuvos ryto" krepšininkai subyrėjo per lemiamą ketvirtį ir 91:98 turėjo pripažinti "Unicajos" (Ispanija) pranašumą.

Praleido per daug taškų

"Iki rungtynių pabaigos mums nepavyko pasinaudoti tuo, ką turėjome sukaupę trečiame kėlinyje, - auklėtiniams priekaištų turėjo vilniečių treneris Aleksandras Trifunovičius. - Per paskutines dešimt minučių šeimininkams leidome pelnyti net 36 taškus. Tai lėmė ir mūsų klaidos gynyboje, ir neteisingi sprendimai puolant."

Likus žaisti kiek daugiau nei minutei ir ispanams pirmaujant 90:88 svečiai turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau Martynas Gecevičius nepataikė iš toli. Tuoj pat tritaškiu atsakė Terrellas McIntyre'as (93:88) ir taip galutinai palaidojo "Lietuvos ryto" viltis kovoti dėl antros pergalės.

"Turėjome problemų susitikimo pradžioje - per du kėlinius svečiai mums įmetė net 52 taškus. Tai tikrai per daug, - kalbėjo "Unicaja" treneris Chusas Mateo. - Esu patenkintas, kad žaidėjai sugebėjo pavyti varžovus ir iškovoti svarbią pergalę."

Amerikiečio trauma

Bėda viena nevaikšto. Apmaudus pralaimėjimas Ispanijoje buvo ne vienintelė bloga žinia. Traumą patyrė sostinės klubo naujokas amerikietis D.J.Strawberry. Įpusėjus antram kėliniui jis šlubuodamas paliko aikštelę ir joje daugiau nebepasirodė. Per beveik 6 minutes legionierius pelnė 2 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Vėliau paaiškėjo, jog įžaidėjas pasitempė pėdą. Po išsamesnių medicininių tyrimų paaiškės, ar trauma rimta.

Tačiau šios rungtynės buvo vienos sėkmingiausių kitam "Lietuvos ryto" legionieriui australui Bradui Newley. Per 32 minutes jis pelnė 12 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

"Gerai žaidėme 35 minutes, tačiau save nužudėme keliskart suklydę gindamiesi ir taip praleisdami kelis svarbius taškus", - teigė krepšininkas iš Australijos.

Grupėje - paskutiniai

"Lietuvos ryto" strategas A.Trifunovčiui apmaudu, kad didžiąją dalį rungtynių gerai žaidę auklėtiniai neatsilaikė per lemiamą kėlinį.

"Bet taip pat greitai, kaip pamiršome pergalę Vitorijoje, reikia pasistengti pamiršti nesėkmę Malagoje ir bandyti atsitiesti per kitas rungtynes su "Unicaja" Vilniuje", - teigė sostinės ekipos treneris.

Kitą savaitę Eurolygoje bus pertrauka, o ketvirto turo dvikovos vyks vasario 16-17 dienomis. Antrą TOP 16 etapo ratą vilniečiai pradės 17 dieną dvikova namie su "Unicaja".

"Namie žaisime palaikomi savų žiūrovų. Tikiuosi, sugebėsime iškovoti pergalę", - teigė žaidėjas B.Newley.

Patyrę antrą nesėkmę "Lietuvos ryto" krepšininkai E grupėje atsidūrė paskutinėje, ketvirtojoje, vietoje. Pirmauja po dvi pergales iškovoję Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) ir Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) ekipos. Ketvirtadienį per šių klubų akistatą pajėgesni buvo Ispanijos čempionai. Vitorijos komanda savo arenoje Graikijos vicečempionus nugalėjo 77:70.

Pirmoji Sienos pergalė

G grupėje pirmą pergalę iškovojo Italijos čempionė Sienos "Montepaschi", kurią į pergalę vedė rezultatyviai žaidęs Rimantas Kaukėnas. Sienos "krepšininkai išvykoje 66:58 įveikė Belgrado "Partizan" (Serbija) komandą, kuriai tai buvo trečias pralaimėjimas. 24 minutes rungtyniavęs R.Kaukėnas pelnė 14 taškų, o Kšyštofas Lavrinovičius nerungtyniavo.

Per kitą šios grupės dvikovą - lyderių akistatą - prireikė pratęsimo. Sėkmė lydėjo Madrido "Real" (Ispanija) ekipą, ji savo arenoje 89:86 įveikė Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) žaidėjus. Ispanijos klube debiutavo iš Kauno "Žalgirio" pabėgęs aukštaūgis Mirza Begičius. Per 1,5 minutės buvęs žalgirietis prametė vienintelį mestą dvitaškį ir surinko minus 2 naudingumo balus.

"Žalgiris" stiprina pajėgas

"Žalgirio" krepšininkai, pralaimėję visas trejas H grupės pirmojo rato rungtynes, toliau Eurolygos kovas pratęs vasario 16-ąją, kai Kaune viešės Stambulo "Fenerbahce Ulker".

Žūtbūt siekiantys patekti į kitą etapą Kauno ekipos vadovai žaidėjų gretas sustiprino dar vienu aukštaūgiu. Vakar į Lietuva atskrido 24 metų 211 cm puolėjas iš JAV Trentas Plaistedas. Šį sezoną amerikietis rungtyniavo Kroatijos klube Zagrebo "Cedevita". Su "Žalgiriu" jis sudarė sutartį iki sezono pabaigos.

T.Plaistedas karjerą pradėjo JAV studentų lygos NCAA komandoje "Brigham Young University". Joje per rungtynes vidutiniškai rinkdavo 15,6 taško ir atkovodavo 7,7 kamuolio. 2008-aisiais T.Plaistedą pakvietė NBA klubas Sietlo "SuperSonics". Tačiau galingiausioje lygoje puolėjas neįsitvirtino ir išvyko į Europą, kur tęsė karjerą Bjelos "Angelico" (Italija) ir "Zadar" (Kroatija) komandose.

Šį sezoną rungtyniaudamas Europos taurės varžybose, T.Plaistedas "Cedevita" ekipai per rungtynes vidutiniškai pelnydavo 9,1 taško ir atkovodavo 3,9 kamuolio.

STATISTIKA

E grupė

Malagos "Unicaja" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 98:91 (18:23, 27:29, 17:18, 36:21). "Unicaja": N.Sinanovičius (2-4/4, 1-7/7, 8 atk. kam.) ir U.Tripkovičius - po 15 tšk., R.Archibaldas 13 (2-5/5), T.McIntyre'as (5 rez. perd.) ir J.Freelandas (8 atk. kam.) - po 12, G.Printezis (2-5/6) ir B.Rodriguezas (6 rez. perd.) - po 10, S.Blanco 5, G.Rubio 4, R.Blakney 2 (3-0/3); "Lietuvos rytas": K.El-Aminas 14 (8 rez. perd.), S.Jasaitis 13 (2-1/5, 3-3/3), J.Valančiūnas (7 atk. kam.), M.Bjelica (3-3/5) ir B.Newley (6 atk. kam.) - po 12, M.Gecevičius 11 (2-1/6, 3-3/5), C.Nalga 8, K.Bajramovičius 7, D.Strawberry 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 26/43 (60,4 proc.) ir 17/42 (40,4 proc.), tritaškiai - 8/20 (40) ir 12/21 (57,1), baudos - 22/35 (62,8) ir 21/27 (77,7), kamuolys atkovotas 40 ir 32 kartus, rezultatyviai perduotas 25 ir 18, perimtas 4 ir 1, prarastas 7 ir 9, blokuotas 1 ir 5 kartus.

Vitorijos "Caja Laboral" - Atėnų "Panathinaikos" 77:70 (19:18, 17:15, 23:16, 18:21). F.San Emeterio 21, M.Teletovičius 17, E.Batista 11 (2-4/4), D.Loganas 10; D.Nicholas 15 (3-3/4), M.Batiste 14 (6 kld.), D.Diamantidis 12 (11 rez. perd.), K.Tsartsaris 11.

F grupė

Tel Avivo "Maccabi" - Liublianos "Unios Olimpija" 104:67 (28:10, 21:16, 22:23, 33:18). J.Pargo 21 (6 rez. perd.), L.Eliyahu 20 (2-10/10, 6 atk. kam., 30 naud. bal.), T.Buršteinas ir S.Schortsanitis - po 10; G.Shermanidi 15, D.Markota (8 atk. kam.) ir K.Gregory - po 14.

Barselonos "Barcelona" - Romos "Lottomatica" 80:56 (21:17, 24:16, 16:9, 19:11). A.Andersonas 16, K.Perovičius ir J.C.Navarro (5 rez. perd.) - po 13; A.Traore 17 (2-6/6), D.Washingtonas 16, N.Gordičius 13.

1. Barcelona 3 0 229:194 35

2. Maccabi 2 1 274:206 68

3. Union Olimpija 1 2 198:235 -37

4. Lottomatica 0 3 177:243 -66

G grupė

Madrido "Real" - Stambulo "Efes Pilsen" 89:86 (18:19, 22:27, 25:19, 14:14; 10:7). C.Tuckeras 19 (3-1/6), P.Prigioni 17 (3-4/5), D.Fisheris 15 (12 atk. kam., 30 naud. bal.), S.Rodriguezas 13 (7 rez. perd.); B.Thorntonas 18 (3-4/6, 8 atk. kam.), I.Rakočevičius 16, K.Gonlumas 13 (9 atk. kam.).

Belgrado "Partizan" - Sienos "Montepaschi" 58:66 (15:19, 11:12, 15:19, 17:16). J.Gistas 15 (7 atk. kam.), C.Jerrellsas 13, J.Vesely 9; A.Michelori 15, R.Kaukėnas 14 (24 min., 2-5/8, 3-0/1, 1-4/4, 2 atk. kam., 2 per. kam., 4 kld.), N.Zisis 13.

1. Real 3 0 245:212 33

2. Efes Pilsen 2 1 225:223 2

3. Montepaschi 1 2 192:196 -4

4. Partizan 0 3 192:223 -31

H grupė

Stambulo "Fenerbahce Ulker" - Kauno "Žalgiris" 80:72 (22:19, 19:22, 17:13, 22:18).

Pirėjo "Olympiakos" - Valensijos "Power Electronics" 77:62 (18:12, 20:12, 19:18, 20:20).

1. Fenerbahce Ulker 3 0 239:215 24

2. Olympiakos 2 1 218:210 8

3. Power Electronics 1 2 208:211 -3

4. Žalgiris 0 3 195:224 -29