A.Vainauskas po Rusijos krepšininkių fiasko: „Treneris turi pasitraukti“

2013 06 18 10:41
gazeta.ru nuotrauka

Nors su Rusijos krepšinio federacija pasirašė trejų metų sutartį, Alfredas Vainauskas išdirbo vos pusmetį.

Po fiasko Europos moterų krepšinio čempionate, kuriame 52-ejų lietuvio treniruojamos Europos čempionės sensacingai neperžengė net pirmo etapo, A.Vainauskas vyriškai prisiėmė atsakomybę ir nusprendė trauktis.

Rusijos krepšininkės B grupėje liko paskutinės. Jos iškovojo tik vieną pergalę – paskutiniame ture 72:66 įveikė itales.

„Deja, bet tai nėra pergalė. Mums reikėjo laimėti bent 7 taškų skirtumu“, – apgailestavo A.Vainauskas.

Europos čempionių titulą gynusias ruses dar galėjo išgelbėti Švedija, jei vėliau vykusiame mače būtų nugalėjusi Ispaniją, tačiau intrigos tame mače nebuvo – švedės triuškinamai pralaimėjo 49:73.

„Aš suprantu, kad po tokio pasirodymo treneris turi pasitraukti“, – pridūrė A.Vainauskas.

Lietuvį užstojo auklėtinė Natalija Vodopjanova: „Jis tiesiog netinkamu metu atsidūrė netinkamoje vietoje. Alfredas gražiai elgėsi su mumis, tačiau jis turėjo tik mėnesį, per kurį iš mūsų turėjo sulipdyti komandą. Žinote, kaip tai sunku, kai visos krepšininkės atvyksta iš skirtingų klubų.“

„Ačiū už jo darbą. Man tikrai nuoširdžiai gaila, kad viskas taip baigėsi. Norėčiau, kad jis liktų mūsų treneriu, nors suprantu, kad tai būtų neįtikėtinas scenarijus“, – pridūrė Rusijos rinktinės krepšininkė.

Tragiškas pasirodymas Europos čempionate, kur rusės galutinėje rikiuotėje užėmė tik 13–16 vietas (kaip ir jauniausia pirmenybėse Lietuvos moterų krepšinio rinktinė), reiškia, kad rusėms teks praleisti ir kitąmet Turkijoje vykstantį pasaulio čempionatą.