ALBA sutriuškino "Žalgirį"

2013 03 29 21:13

Abi Kauno „Žalgirio“ (5-8) ir Berlyno ALBA (3-10) akistatos šį sezoną baigėsi sutriuškinimais. Tik laiminčios komandos abu kartus buvo skirtingos. Priešpaskutinėse Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse kauniečiai išvykoje 55:77 (6:14, 15:27, 15:20, 19:16) nusileido ALBA ekipai ir patyrė didžiausią šio sezono nesėkmę.

Pralaimėję aštuntą kartą per 13 mačų, žalgiriečiai nebepajudės iš šeštosios E grupės vietos. Kovas „Top 16“ etape „Žalgiris“ baigs kitą savaitę maču namie su Bambergo „Brose Baskets“.

ALBA komandai tai – didžiausia pergalė komandos istorijoje „Top 16“. Vokiečiai taip revanšavosi už nesėkmę kovo 31-ąją Kaune, kai „Žalgiris“ laimėjo 92:56 ir pasiekė antrą pagal dydį klubo pergalę Eurolygos istorijoje.

Vokiečiai jau dvikovos pradžioje sudavė lemiamą kirtį. „Žalgiris“ pelnė 6 pirmus mačo taškus, tačiau tada ALBA spurtavo 21:0 ir skirtumas tarp komandų visas likusias rungtynes buvo dviženklis.

Kai besibaigiant trečiam kėliniui šeimininkai po Yassino Idbihi dvitaškio padidino persvarą iki 59:31, atrodė, kad ALBA gali netgi viršyti skirtumą, kuriuo pralaimėjo Kaune.

Visgi Kšištofas Lavrinovičius per ketvirtą kėlinį pelnė 9 taškus (daugiau nei bet kuris kitas žalgirietis per visas rungtynes) ir neleido ALBA komandai visiškai pasityčioti iš Kauno komandos.

Vokiečiai iki ilgosios pertraukos pataikė 7 tolimus metimus iš 9, o „Žalgiris“ net neatrodė suinteresuotas stabdyti varžovus – pirmąsias baudas rungtynėse ALBA metė tik ketvirto kėlinio viduryje, kai Vytenis Lipkevičius gavo techninę pražangą.

Iš viso ALBA metė vos 3 baudas, o „Žalgiris“ prasižengė tik 9 kartus, įskaitant techninę pražangą. Berlyno komanda pakartojo šio sezono Eurolygos antirekordą – po tris baudas taip pat yra metusios Zagrebo „Cedevita“ ir Malagos „Unicaja“ komandos.

Joanas Plaza leido pasireikšti mažiau žaidžiantiems krepšininkams. Lipkevičius ir Donnie McGrathas aikštėje praleido po 23 minutes, Adas Juškevičius žaidė beveik 20 minučių.

Antrojo kėlinio pabaigoje susižeidęs Rimantas Kaukėnas po ilgosios pertraukos nebežaidė.

ALBA: Deonas Thompsonas 16, Derrickas Byarsas 12, Dashaunas Woodas, Ali Traore ir Nihadas Djedovičius po 8.

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 15, Mario Delašas 8, Mindaugas Kuzminskas 7, Darjušas Lavrinovičius 6.

Rungtynių epizodai:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/r2K1hCyjcPo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>