Amerikiečiai atlaikė ispanų spaudimą

2016 08 19 23:33
Scanpix/REUTERS nuotrauka

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė trečias olimpines žaidynes iš eilės žais krepšinio turnyro finale. Mike'o Krzyzewski auklėtiniai pusfinalyje 82:76 (26:17, 19:22, 21:18, 16:19) pranoko Ispanijos krepšininkus ir dėl aukso kausis su Australijos – Serbijos poros laimėtojais.

JAV ispanus pranoko 2008 ir 2012 metų olimpinių žaidynių finaluose, o šį kartą jų keliai susikirto anksčiau. Amerikiečiai pirmavo praktiškai visas rungtynes ir laimėjo nepaisant to, kad sužaidė nerezultatyviausias rungtynes šiose žaidynėse.

Iki tol vidutiniškai po 104,8 taško rinkusi JAV rinktinė besibaigiant antram kėliniui pirmavo tik 42:39, tačiau Klay Thompsonas prieš pat ilgąją pertrauką pataikė iš toli, o galingai pradėję trečią kėlinį amerikiečiai po DeAndre Jordano dėjimo pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 61:50.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui amerikiečiai buvo nutolę per 15 taškų (72:57) ir ispanai per kovinį atsumą sugrįžti nebesugebėjo.

Europos čempionams tik kevirtajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė Nikola Mirotičius. Jis dar pirmoje mačo dalyje užsidirbo 4 pražangas, įskaitant vieną techninę antrajame kėlinyje.

Apskritai, antrajame kėlinyje arbitrai technines pražangas dalijo į kairę ir dešinę – iš viso buvo užfiksuotos net 6 techninės pražangos. Po du kartus taip buvo nubausti ispanų ir amerikiečių žaidėjai, techninę pražangą taip pat užsidirbo trenerio Sergio Scariolo ir Ispanijos rinktinės atsarginių žaidėjų suolas.

Jeigu ispanai dėl keturių pražangų turėjo pasodinti Mirotičių, tai amerikiečių gretose ant suolo dėl trijų pražangų antrajame kėlinyje atsisėdo rezultatyviausias komandos žaidėjas Kevinas Durantas. Visgi jo pernelyg neprireikė, nes neužsikirsdamas šaudė Thompsonas.

JAV rinktinės snaiperis dar iki ilgosios pertraukos surinko 17 iš savo 22 taškų ir labiausiai prisidėjo prie to, kad amerikiečiai anksti perimtų mačo kontrolę.

Amerikiečiai nepasigedo ir 5 pražangas per 11 minučių gavusio DeMarcuso Cousinso. Kitas centras, DeAndre Jordanas, dominavo po krepšiais, atkovodamas 16 kamuolių, blokuodamas 4 metimus ir kelis kartus galingai įdėdamas į krepšį.

Ispanijos rinktinė: Pau Gasolis 23, Sergio Rodriguezas 11, Rudy Fernandezas ir Juanas Carlosas Navarro po 9.

JAV rinktinė: Klay Thompsonas 22, Kevinas Durantas 14 (8 atk. kam.), Kyrie Irvingas 13, DeAndre Jordanas (16 atk. kam., 4 blk.) ir Kyle'as Lowry po 9.

Iš čempioniškos 2012 metų rinktinės JAV komandoje likę tik Carmelo Anthony ir Kevinas Durantas. Anthony sekmadienį sieks trečiojo, o Durantas – antrojo aukso medalio.

Tuo metu ispanams šie metai greičiausiai yra paskutiniai, kai rinktinei atstovauja Pau Gasolis, Juanas Carlosas Navarro, Felipe Reyesas, ir Jose Calderonas. Jiems teks tenkintis maču dėl bronzos medalių.