Amerikiečiai pademonstravo savo jėgą

2008 08 02 0:00
JAV rinktinės aukštaūgiai ne kartą galingais dėjimais drebino lietuvių krepšį (dešinėje - D.Howardas).
AFP/Scanpix nuotraukos

Pekino olimpiadai besirengiantys Lietuvos rinktinės krepšininkai Makao (Kinija) vykstančiame trijų komandų krepšinio turnyre vakar žaidė su JAV rinktine, išvakarėse sutriuškinusia Turkijos krepšininkus 114:82. Olimpiados favoritais laikomi amerikiečiai nepasigailėjo ir lietuvių - iškovodami pergalę 36 taškų skirtumu 120:84.

Nors prieš šias rungtynes amerikiečių sporto apžvalgininkai nuogąstavo, kad JAV ekipai susidūrus su lietuviais gali pritrūkti aukštaūgių žaidėjų indėlio, tačiau bent jau šiose rungtynėse amerikiečių priekinės linijos žaidėjai pasirodė galingai. Tačiau pergalės garantu tapo komandinė JAV rinktinės gynyba.

Įspūdingas varžovų startas.

Nuo pirmųjų mačo akimirkų lietuvių varžovai pademonstravo savo privalumus - geležiniuose Kobe Bryanto gynybos gniaužtuose strigo Šarūnas Jasikevičius, o kamuolius perėmę amerikiečiai sėkmingai surengė greitas atakas, kurių smaigalyje atsidurdavo K.Bryantas arba jaunasis vidurio puolėjas Dwightas Howardas. Per pirmą kėlinį šie du krepšininkai puolime pridarė daugiausia bėdos lietuviams - K.Bryantas pelnė 9, o D.Howardas - 10 taškų. Tuo tarpu Lietuvos rinktinės krepšininkai per pirmas 10 minučių surinko vos 15 taškų ir labai nelengvai skindavosi kelią prie varžovų krepšio. Vis dėlto antrajame kėlinyje lietuviai apsiprato su kibia amerikiečių gynyba, ir sėkmingai derindami tritaškius metimus su efektyviu vidurio puolėjų žaidimu po varžovų krepšiu sugebėjo išlyginti žaidimą - antrąjį kėlinį pralaimėjo vos vienu tašku. Po dviejų kėlinių JAV rinktinės pranašumas siekė 17 taškų (56:39).

Vilties spindulys

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo taiklių tritaškių metimų lietumi - Kšyštofas Lavrinovičius, Rimas Kaukėnas (du kartus) ir Š.Jasikevičius sumažino amerikiečių pranašumą iki vienženklio taškų skirtumo (52:61). Tačiau blykstelėjusią intrigos viltį susikaupę amerikiečiai netrukus užgesino. Triuškinantys dėjimai, NBA krepšinyje įprastinės kombinacijos ir kietas ties pražangos riba balansuojantis žaidimas gynyboje padėjo JAV rinktinės žaidėjams surengti įspūdingą šou. Per 10 trečiojo kėlinio minučių surinkę net 35 taškus, amerikiečiai nemažino apsukų ir paskutiniajame mačo kėlinyje, rungtynių pabaigoje po kelių Lietuvos krepšininkų klaidų triuškinančiais dėjimais pasismaginę amerikiečiai susikrovė rekordinę 36 taškų persvarą (120:84).

Statistikos atspindžiai

Visų rungtynių metu aktyviai prieš lietuvius gynyboje žaidę JAV krepšininkai perėmė net 16 kamuolių ir privertė suklysti savo oponentus net 23 kartus. Lietuvos rinktinės žaidėjų sąskaitoje - 6 perimti kamuoliai ir 11 išprovokuotų varžovų klaidų. Įspūdinga amerikiečių persvara ir rezultatyvių perdavimų srityje. Nesavanaudiškai žaisdami JAV krepšininkai atliko net 34 perdavimus, tuo tarpu lietuviai savo komandos draugams rezultatyviai kamuolį perdavė vos 16 kartų. Nors lietuviai taikliau metė tritaškius (12/22 - 54,5 proc.) bei baudas (22/27 - 81,5 proc.), amerikiečiai dominavo varžovų baudos aikštelėje - į Lietuvos rinktinės krepšį jie įmetė net 65 proc. dvitaškių metimų (48/75). Tuo tarpu lietuviai iš dviejų taškų zonos atakavo vos 42 proc. taiklumu (25/60).

Rezultatyviausiai pralaimėjusių gretose žaidė 17 taškų pelnęs Rimantas Kaukėnas, po 11 pridėjo Ramūnas Šiškauskas (5 klaidos) ir Robertas Javtokas (5 atkovoti kamuoliai ir 3 rezult. perdavimai), 9 įmetė Š.Jasikevičius (3 klaidos), po 8 surinko Linas Kleiza (5 atk. kam.) ir M.Lukauskis (3 rez. perd.).

JAV rinktinės gretose pasižymėjo Dwyanas Wade'as (19 tašk.), 17 taškų pridėjo galingais dėjimais lietuvių krepšį ne kartą sudrebinęs D.Howardas (5 akt. kam.), 16 pelnė snaiperis Michaelis Reddas. Puikią statistinių rodiklių puokštę surinko LeBronas Jamesas - ne tik pelnęs 15 taškų, bet ir atkovojęs 5 kamuolius bei atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. Naudingiausias praėjusio NBA reguliariojo sezono žaidėjas K.Bryantas surinko 13 taškų, o L.Kleizos bendraklubio Carmelo Anthonio sąskaitoje - 11 taškų.

Šiandien Makao turnyre Lietuvos ir Turkijos komandos sužais paskutines rungtynes.

STATISTIKA

JAV - LIIETUVA 120:84 (31:15, 24:22, 35:27, 29:18). Lietuvos rinktinė: 17 taškų - Rimantas Kaukėnas, po 11 - Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas, 9 - Šarūnas Jasikevičius, po 8 - Mindaugas Lukauskis ir Linas Kleiza, 7 - Marijonas Petravičius, 6 - Kšyštofas Lavrinovičius, 4 - Jonas Mačiulis, 3 - Simas Jasaitis (Marius Prekevičius taškų nepelnė, Darjušas Lavrinovičius aikštėje nepasirodė).

JAV rinktinė: 19 - Dwyane'as Wade'as, 17 - Dwightas Howardas, 16 - Michaelas Reddas, 15 - LeBronas Jamesas, 13 - Kobe Bryantas, 11 - Carmelo Anthony, 7 - Chrisas Boshas, po 6 - Chrisas Paulas ir Deronas Williamsas, 5 - Tayshaunas Prince'as, 3 - Carlosas Boozeris, 2 - Jasonas Kiddas.