Amerikiečiai pradėjo galingai

2012 07 29 19:00
Prancūzijos rinktinės puolėjai Ronny Turiafas ir Yakhouba Diawara bando sustabdyti JAV komandos žvaigždę Carmelo Anthony (centre). /AFP/Scanpix nuotr.

Olimpinio vyrų krepšinio turnyro A grupės rungtynėse JAV užtikrintai pranoko Prancūzijos rinktinę 98:71 (22:21, 30:15, 26:15, 20:20).

Lietuvos rinktinės būsimų varžovų grupėje akistata prasidėjo lygia kova. Prancūzai iš visų jėgų stengėsi įrodyti esantys ne prastesni krepšininkai už amerikiečius ir tai pirmąsias dešimt minučių jiems sekėsi. Ketvirtis baigėsi minimalia JAV persvara 22:21.

Vėliau NBA žvaigždės įsižaidė. Antrąjį ketvirtį pradėję "sausu" spurtu 11:0, amerikiečiai puikios gynybos dėka leido prancūzams pirmuosius taškus pelnyti tik sužaidus 3,5 minutės. Prieš didžiąją pertrauką švieslentėje degė jau labiau įtikinama JAV rinktinės persvara 52:36.

Įsibėgėjusi JAV komanda nesustojo ir per trečią dešimtį rungtynių minučių. Sumetusi prancūzams dar 11 taškų daugiau, ji nutildė paskutinius optimistus, vis dar tikėjusius prancūzų gebėjimu atsitiesti - 78:51.

Paskutinis rungtynių kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu žiūrovus domino vienintelė likusi intriga - ar JAV krepšininkai sugebės įmesti varžovams 100 taškų. Amerikiečiai "nenuvylė", intrigą palikdami ateinančioms dvikovoms - 98:71.