Anapus Atlanto - lietuviškų pergalių banga

2009 11 27 0:00

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynes užvakar laimėjo abu klubai, kuriuose žaidžia lietuviai.

Vienuoliktą pergalę per penkioliktą reguliariojo sezono dvikovą šventė Rytų konferencijos Centrinio diviziono lyderis Klivlendo "Cavaliers", kuriam atstovauja Žydrūnas Ilgauskas. Užvakar "kavalieriai" svečiuose 98:88 (28:19, 32:23, 20:24, 18:22) nugalėjo Rytų konferencijos Centrinio diviziono autsaiderę Detroito "Pistons" (5 pergalės ir 10 pralaimėjimų) komandą. Jai tai buvo šešta nesėkmė iš eilės.

Peties traumą besigydantį Shaquille'ą O'Nealą, kaip starto penketo žaideją, jau šeštą mačą iš eilės pavaduojantis Ž.Ilgauskas per 25 minutes pelnė 2 taškus, po krepšiais atkovojo 4 kamuolius ir blokavo du metimus. Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė LeBronas Jamesas (34 tšk.). Jis 30 ir daugiau taškų surinko jau penkeriose rungtynėse iš eilės. "Pistons" ekipoje rezultatyviausias buvo Rodney Stuckey (25 tšk.).

Septintą pergalę per šešioliktą reguliariojo sezono mačą trečiadienį iškovojo ketvirtąją vietą Vakarų konferencijos Pietvakarių divizione užimantis Naujojo Orleano klubas "Hornets" su Dariumi Songaila. "Hornets" namie po pratęsimo 102:99 (20:30, 19:17, 29:23, 23:21, 11:8) įveikė antrojoje pozicijoje Rytų konferencijos Centriniame divizione esančią Milvokio komandą "Bucks" (8 pergalės ir 2 pralaimėjimai). D.Songaila per 26 minutes nugalėtojams vėl pelnė 6 taškus, po krepšiu atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą. Daugiausia taškų - 27 - laimėtojams surinko Davidas Westas, jis atkovojo dar ir 10 kamuolių. Svečių komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Luke'as Ridnouras - 23 tšk. ir Hakimas Warrickas - 22 tšk.

Tą pačią dieną absoliutus NBA lyderis Finikso klubas "Suns", žaisdamas penkioliktąjį mačą, iškovojo dvyliktą pergalę. Vakarų konferencijos Ramiojo vandenyno divizione pirmaujantys "Suns" krepšininkai namie 126:111 (27:27, 33:22, 38:28, 28:34) nugalėjo Vakarų konferencijos Pietvakarių pogrupio autsaiderę Memfio

"Grizzlies" (5 pergalės ir 10 pralaimėjimų). Lygos lyderių gretose išsiskyrė 28 taškus pelnęs Amare'as Stoudemire'as. Svečių komandoje rezultatyviausias buvo Zachas Randolphas - 24 tšk. (13 atkovotų kamuolių).