Angola įklimpo lietuvių gynyboje

2014 08 31 23:03
Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo Donatas Motiejūnas. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Apsnūdusiai rungtynes pradėję Lietuvos rinktinės (2-0) krepšininkai antroje mačo pusėje sustygavo gynybą ir pasiekė pergalę.

Trečiame kėlinyje dominavę Jono Kazlausko auklėtiniai 75:62 (23:22, 15:13, 25:14, 12:13) nugalėjo Angolos rinktinę (1-1) ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų.

Lietuviai prastai pradėjo antrąjį kėlinį. Po penkių minučių taškų sausros lietuviams pirmuosius taškus pelnė Donatas Motiejūnas ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (25:31).

Po Motiejūno dvitaškio lietuviai atsigavo – Paulius Jankūnas pelnė penkis taškus iš eilės, Jonas Valančiūnas pridėjo tris ir Kazlausko auklėtiniai į rūbines išėjo turėdami trijų taškų persvarą (38:35).

Lietuvos rinktinė iniciatyvą į savo rankas paėmė trečiame kėlinyje. Ketvirčio pradžioje Adas Juškevičius pataikė du tritaškius iš eilės ir padidino lietuvių pranašumą iki 6 taškų (49:45).

Kėlinio pabaigoje prabilo ir Darjušas Lavrinovičius. Brolis pelnė net septynis taškus iš eilės ir suteikė Lietuvos rinktinei rekordinę – 14 taškų – persvarą (63:49).

Lemiamame ketvirtyje lietuviai neatleido vadžių ir iškovojo pergalę (75:62).

Angolos žaidėjai krepšį atakavo vos 37 procentų taiklumu (23/63), kuomet lietuviai – 49 (24/49).

Antroje rungtynių pusėje Angolos krepšininkai įmetė tik 27 taškus, lietuvių sąskaitoje – 37.

Vakar lietuviai 87:74 nugalėjo Meksikos krepšininkus.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė rungtynių nežais, o antradienį išbandys jėgas su Australijos krepšininkais.

Lietuvos rinktinė: Donatas Motiejūnas 12, Jonas Valančiūnas 11 (13 atk. kam.), Adas Juškevičius, Paulius Jankūnas ir Martynas Pocius po 9, Jonas Mačiulis ir Renaldas Seibutis po 8, Darjušas Lavrinovičius 7.

Angolos rinktinė: Eduardo Mingasas 14 (9 atk. kam.), Olimpio Cipriano 13, Reggie Moore‘as 11, Miltonas Barrosas 6.