Antrąjį FIBA Europos taurės turnyro etapą „Juventus“ pradėjo skaudžiu pralaimėjimu

2015 12 15 22:58
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Jau pirmosiose FIBA Europos taurės turnyro antrojo etapo rungtynėse Utenos „Juventus“ klubas patyrė skaudžią nesėkmę. Pirmosiose T grupės rungtynėse uteniškiai svečiuose 57:77 (14:25, 7:18, 13:16, 23:18) nepasipriešino Monso „Mons-Hainaut“ klubui.

Antrąsias šios grupės rungtynes „Juventus“ žais sausio 6 dieną, kai namuose susitiks su Orhuso „Bekken Bears“ komanda iš Danijos.

Nors susitikimas prasidėjo Egidijaus Dimšos dvitaškiu, aikštės šeimininkai į tai atsakė atkarpa 8:0 ir dviejų tolimų metimų dėka nutolo į priekį – 8:2. Rolando Alijevo tritaškis bei E.Dimšos du taškai leido svečiams sumažinti deficitą iki minimumo (7:8), o Martynas Linkevičius netrukus persvėrė rezultatą „Juventus“ naudai – 12:10. Visgi netrukus uteniškiai krito į labai gilią duobę ir po pirmųjų dešimties minučių Antano Sireikos komanda jau turėjo dviženklį deficitą – 14:25.

Antrasis kėlinys svečiams susiklostė dar prasčiau. Per dešimt minučių „Juventus“ vos kartą pataikė „iš žaidimo“, o Andre Collinso bei Austino Nicholso vedini Monso krepšininkai vis tolo į priekį. Likus žaisti tris minutes komandas jau skyrė 24 taškai, o ketvirčio pabaigoje uteniškiai tiksliais baudų metimais tik šiek tiek priartėjo – 21:43.

Vaizdas nesikeitė ir trečiajame kėlinyje. Varžovai ir toliau taškus rinko tritaškiais, o „Juventus“ puolimas strigo. Sužaidus keturias minutes Idris Lasisi baudų metimais pirmą kartą leido „Mons-Hainaut“ klubui pasiekti trisdešimties taškų persvarą – 53:23. Spurtavę 6:0 uteniškiai kiek sumažino atsilikimą (29:53), tačiau varžovų tritaškiai ir toliau varė į neviltį svečius. A.Nicholso metimai paskutinėmis sekundėmis ir toliau leido belgams išlaikyti triuškinančią persvarą – 59:34.

Niekas kitaip nevyko ir paskutiniame ketvirtyje, nors po A.Urbučio ir Chavaughno Lewiso tikslių metimų skirtumas buvo sumažėjęs iki aštuoniolikos taškų (41:59), aikštės šeimininkai viską labai greit sugrąžino į savo vietas – 70:44. Per likusį laiką situacija jau nepakito ir „Mons-Hainaut“ klubas iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 77:57.

„Juventus“ klubui 16 taškų sutrinko Spenceris Butterfieldas (dvitaškiai 4/8, 7 atk. kam.), po 11 – Egidijus Dimša (dvitaškiai 5/7) ir Chavaughnas Lewisas (dvitaškiai 5/10), 8 – Arminas Urbutis (9 atk. kam.), 4 – Martynas Linkevičius (4 atk. kam.), 3 – Rolandas Alijevas (4 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), po 2 – Edgaras Želionis ir Aidas Viskontas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Austinas Nicholsas (20 tšk., tritaškiai 6/9), Andre Collinsas (15 tšk., tritaškiai 3/7) bei Justinas Cage“as (10 tšk., tritaškiai 3/3, 8 atk. kam.).