Apie krepšinį

2007 06 30 0:00

Lietuvos rinktinė - finale.

Kinijoje vykstančio antrojo pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionato finale Lietuvos vyrų rinktinės varžovė šiandien bus titulą ginanti Graikijos komanda. Lietuvos krepšininkai ketvirtadienį pusfinalyje 87:76 nugalėjo JAV rinktinę. Kitame pusfinalyje Graikija 98:76 įveikė Slovėniją.

Lietuvos moterų rinktinė šiandien kovos dėl bronzos su Graikijos komanda.

Pergalingas "Žalgirio" startas.

Italijos mieste Jesole prasidėjusiame ULEB vasaros lygos turnyre, kuriame varžosi 8 klubai, suburti iš jaunųjų talentų ir laisvųjų agentų. Pirmojoje dvikovoje Kauno "Žalgiris" po dviejų pratęsimų šventė pergalę prieš Trevizo "Benetton" - 110:108 (26:13, 17:23, 12:32, 28:15, 9:9, 18:16).

Kauniečiai antro kėlinio pradžioje turėjo net 17 taškų persvarą (30:13), o trečio kėlinio pabaigoje italai jau pirmavo 18 taškų (68:50). Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 48 sekundes varžovų žaidėjas Johnas Gilchristas pataikė abu baudos metimus ir išlygino rezultatą (83:83), o kauniečiai, dukart galėję persverti rezultatą, progų neišnaudojo.

Per papildomas 5 minutes italai kelis kartus pirmavo, tačiau "Žalgiris" kaskart varžovus pasivydavo, o Artūras Milaknis pratęsimo pabaigoje pataikė abu baudos metimus ir išplėšė antrą pratęsimą.

Iki antro pratęsimo pabaigos likus žaisti minutę, "Benetton" pirmavo 104:100, tačiau Povilas Šakinis pataikė du baudos metimus, A.Milaknis pridėjo taškų tolimu metimu, italai tada dukart iš eilės suklydo, ir Kauno klubas, baudomis įtvirtinęs pergalę, triumfuodamas paliko aikštę.

"Žalgiryje rezultatyviausi buvo Vytenis Jasikevičius - 23 tšk., ir A.Milaknis 22.

D.Zavackas - į "Šiaulius"

"Šiaulių" klubas sukirto rankomis su puolėju Donatu Zavacku. Su 27 metų 203 cm ūgio krepšininku sutartis pasirašyta pagal formulę 1+1. Pasak krepšininko, Šiaulių komanda jį viliojo stabilumu. Apsisprendžiant daug lėmė ir krepšininko noras išmėginti jėgas ULEB taurės turnyre.

1996 metais D.Zavackas atėjo į Klaipėdos "Neptūną". Po kelerių metų išvyko į JAV Pitsburgo universitetą ir, atstovaudamas jo ekipai žaidė NCAA čempionate. 2003-2004 m. krepšininkas atstovavo Vloclaveko "Anwil" (Lenkija), 2004-2005 m. Liežo "Euphony" (Belgija), 2005-2006 m. - "Anwil" ir Udinės "Snaidero" (Italija).

Praėjusį sezoną D.Zavackas, vilkėdamas "Neptūno" marškinėlius, sužaidė 8 SEB BBL ir LKL rungtynes, o lapkritį pasirašė sutartį su Dnepropetrovsko "Dnipro" (Ukraina) ir ten baigė sezoną.