APIE KREPŠINĮ

2008 04 14 0:00
Rezultatyviausiai žaidusi A.Bimbaitė (viduryje) ir Vilniaus TEO neturėjo sunkumų su Kauno "Laisve".
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Jaunieji žalgiriečiai - NKL čempionai.

Šeštosiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo rungtynėse Kauno "Žalgirio-Sabonio mokyklos" auklėtiniai šeštadienį svečiuose 89:71 (24:27, 21:17, 18:15, 26:12) nugalėjo pirmenybių debiutantę Palangos "Naglio-Adakrio" komandą ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:2.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai. Po Sauliaus Štombergo solo partijos - 10 pelnytų taškų iš eilės Palangos komanda pirmą kėlinį baigė pirmaudama 27:24. Antras kėlinys vyko apylygiai ir komandos išėjo ilsėtis esant rezultatui 45:44 "Žalgirio-Sabonio mokyklos" naudai. Vien per pirmą rungtynių dalį S.Štombergas pelnė 19 taškų ir neleido atitrūkti jauniesiems žalgiriečiams.

Tolesnėje rungtynių eigoje išryškėjo jaunesnių "Naglio-Adakrio" varžovų pranašumas. Žaisdami komandinį žaidimą "Žalgirio-Sabonio mokyklos" krepšininkai pamažu didino pranašumą ir 35-ą minutę jų persvara siekė 10 taškų (75:65). Varžovai taikliais metimais neleido Palangos komandai atsitiesti ir įtikinamai laimėję ketvirtą kėlinį (26:12) jaunieji žalgiriečiai pelnytai tapo NKL čempionais.

22 taškus nugalėtojams pelnė Donatas Motiejūnas (10 atkovotų kamuolių), 21 - Šarūnas Vasiliauskas. Aikštelės šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Saulius Štombergas (21 tšk.), Evaldas Jocys (18 tšk.).

TEO sutriuškino varžoves

Daugkartinės šalies čempionės Vilniaus TEO krepšininkės pergalingai pradėjo 2007-2008 metų sezono Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo seriją, šeštadienį namie 87:58 (32:12, 18:19, 22:10, 15:17) sutriuškindamos Kauno "Laisvės" komandą.

21 tašką nugalėtojoms pelnė Aušra Bimbaitė, po 14 - Sandra Valužytė bei Jurgita Štreimikytė-Virbickienė (11 atkovotų kamuolių). Kauniečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Jovita Jutelytė (18 tšk.).

Kitas finalo serijos iki trijų pergalių rungtynes komandos antradienį žais Kaune.

"Alytaus" pergalė

Penktadienį pirmosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynėse ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmęs "Alytus" namie 97:94 (31:21, 20:25, 23:21, 23:27) įveikė penktojoje pozicijoje likusius Klaipėdos "Neptūno" krepšininkus. 27 taškus nugalėtojams pelnė Nerijus Varnelis (15 atkovotų kamuolių), 18 - Saulius Kazevičius (6 rezultatyvūs perdavimai), 13 - Marius Janišius (13 sugriebtų kamuolių).

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Vaidotas Pridotkas (18 tšk.), Paulius Počiuipa (15 tšk.), Vaidotas Pečiukas ir Saulius Raziulis (po 13 tšk.). Antrąsias ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynes uostamiestyje komandos žais pirmadienį.