APIE KREPŠINĮ

2008 05 27 0:00

"Tau Ceramica" - finale.

Ispanijos vyrų krepšinio čempionato finale susikaus Vitorijos "Tau Ceramica" su Simu Jasaičiu ir Barselonos "AXA F.C. Barcelona". Tai paaiškėjo sekmadienį, kai "Tau Ceramica" per antras pusfinalio rungtynes svečiuose 83:82 (24:22, 22:22, 14:20, 23:18) įveikė Malagos "Unicają" ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2:0. Po metų pertraukos vėl į finalą patekusioje Vitorijos komandoje S.Jasaitis sekmadienį žaidė 8 minutes ir pelnė 3 taškus. Beje, Ispanijos žiniasklaida praneša, kad "Tau Ceramicos" vadovus domina žalgirietis Jonas Mačiulis. Pasibaigus Lietuvos čempionatui krepšininkas užsiminė, kad norėtų paragauti ir legionieriaus duonos, jei nesulauktų gero pasiūlymo iš Kauno ekipos.

Pirmos finalo, kur kovojama iki trijų pergalių, rungtynės vyks ketvirtadienį Barselonoje. 14 kartų šalies čempionams "AXA F.C. Barcelonos" krepšininkams tai bus jau 30-asis finalas per lygos istoriją, o "Tau Ceramicos" ekipai - tik penktas.

Siena nepajudinama

Italijos vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Sienos "Montepaschi" klubas su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi svečiuose 82:69 (26:24, 16:17, 21:9, 19:19) nugalėjo Milano "Armani Jeans" komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0. Per 18 minučių pelnęs 18 taškų (2 - 2/2, 3 - 4/5 baudos - 2/2) ir atkovojęs 5 kamuolius K.Lavrinovičius buvo antras komandoje pagal rezultatyvumą. Po traumos atsigaunantis R.Kaukėnas žaidė 22 minutes ir surinko 11 taškų (2-2/3, 3-0/1, 1-7/8). Iš pralaimėjusiųjų 12 minučių rungtyniavęs Mindaugas Katelynas pelnė 2 taškus. Trečiosios pusfinalio rungtynės vyko vakar Sienoje.

A.Kazlauskas sieks aukso

Per ketvirtas Vengrijos čempionato pusfinalio rungtynes reguliariojo sezono nugalėtoja Sombathėjaus "Falco KC" su Arnu Kazlausku 98:89 įveikė Sekešfehėrvaro "Albacomp" ekipą ir, laimėjusi seriją iki trijų pergalių 3:1, iškopė į finalą. Lietuvis pelnė 15 taškų. Kitame pusfinalyje kovoja Solnoko "Olaj" su Donatu Sabaliausku ir Andriumi Jurkūnu bei Kermendo "Lami Ved". Čia serijos rezultatas lygus 2:2.

R.Javtokui - bronza

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas iš Rusijos grįš pasipuošęs bronzos medaliu. Rusijos superlygos A diviziono mače dėl trečiosios vietos Maskvos "Dinamo" namie 86:74 nugalėjo Permės "Ural-Great" komandą ir, laimėjusi seriją 3:1, iškovojo bronzos medalius. Tai pirmieji "Dinamo" medaliai šalies pirmenybėse per pastaruosius trejus metus - paskutinį kartą 2004-2005 metų čempionate jie laimėjo sidabrą. R.Javtokas per paskutines čempionato rungtynes žaidė 28 minutes, pelnė 8 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

R.Butautas neapgynė titulo

Latvijos čempionu tapo Rygos "Barons" klubas, rezultatu 79:78 (19:18, 17:29, 26:13, 17:18) nugalėjęs titulą gynusius Ramūno Butauto treniruojamus Rygos ASK krepšininkus ir laimėjęs finalo seriją 4:1. Giedrius Gustas nugalėtojams per 17 minučių pelnė 5 taškus, o Dainius Adomaitis per 19 minučių - 2. Andrius Mažutis pralaimintiesiems per 10 minučių pelnė tik tašką.

Niekas nenori sidabro

Antrą pergalę Lenkijos čempionato finale iškovojo Tomo Pačėso treniruojamas Sopoto "Prokom Trefl" klubas. Titulą ginanti Sopoto ekipa su trimis lietuviais namie 73:70 (16:22, 15:21, 21:17, 21:10) įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją Zgoželeco "PGE Turow" komandą ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2:2. Donatas Slanina per 33 minutes pelnė 18 taškų, Simonas Serapinas per 22 min. - 10, Tomas Masiulis per 19 min. - 3. Beje, paskutinę sekundę, visiems tikintis pratęsimo, pergalę išplėšė S.Serapinas, kai pataikė lemiamą tritaškį. Penktosios finalo rungtynės vyks trečiadienį Zgoželece.