APIE KREPŠINĮ

2008 07 22 0:00

Ispanai atkeršijo rusams.

Ispanijoje draugiško krepšinio turnyro finale susitiko 2007 metų Europos krepšinio čempionato finalininkės - Ispanijos ir Rusijos rinktinės. Šį kartą ispanai nepaliko jokių vilčių Europos čempionei Rusijai ir sutriuškino ją 35 taškų persvara - 91:56.

Ispanijos gretose rezultatyviu žaidimu išsiskyrė 16 taškų surinkęs Los Anželo "Lakers" klube rungtyniaujantis Pau Gasolis, 15 taškų pridėjo kitas priekinės linijos žaidėjas Felippe Reyesas (8 atk. kam.). Pekino olimpiadoje vienoje grupėje su Lietuvos rinktine žaisiančioje Rusijos ekipoje dvigubu dubliu pasižymėjo Jutos "Jazz" puolėjas Andrejus Kirilenka (18 taškų ir 10 atk. kam.).

T.Klimavičius papildė "Žalgirį"

Tadas Klimavičius po penkerių metų pertraukos grįžta į Kauno "Žalgirį". Lietuvos krepšinio lygos čempionų klubas su 25 metų 204 cm ūgio krepšininku pasirašė dvejų metų sutartį, palikdamas galimybę ją pratęsti dar metams. Praėjusį sezoną T.Klimavičius atstovavo Larisos "AEL 1964" ekipai ir per Graikijos lygos reguliariojo sezono rungtynes vidutiniškai pelnydavo 9,8 taško, dvitaškius mesdamas 62 proc. (87/139), o tritaškius - 37 proc. (16/43) taiklumu. Be to, jis atkovodavo 6,9 kamuolio ir blokuodavo 1,5 metimo.

Žiemą sunkusis krašto puolėjas buvo išrinktas į Graikijos lygoje rungtyniaujančių legionierių rinktinę ir žaidė visų žvaigždžių rungtynėse.

Kaune gimęs T.Klimavičius "Žalgiryje" žaidė per 2002-2003 metų sezoną, kuriam įpusėjus buvo paskolintas Alytaus "Alitos" komandai. Vėliau rungtyniavo Fabriano "Basket" (Italija), Šiaulių "Šiaulių" ir "AEL 1964" komandose.

T.Klimavičius tapo trečiuoju "Žalgirio" pirkiniu šią vasarą. Kiek anksčiau sutartys pasirašytos su įžaidėju Willie Deane'u ir aukštaūgiu Lorenu Woodsu.

V.Daneliaus ekipa pralaimėjo

Trečiąjį pralaimėjimą per penktąsias ir paskutines NBA Las Vegaso vasaros lygos rungtynes patyrė Vašingtono "Wizards" klubas, kuriame buvo registruotas puolėjas Vytautas Danelius, o tarp trenerių buvo ir Kęstutis Kemzūra. Tiesa, krepšininkas iš Lietuvos šioje vasaros lygoje taip ir nesužaidė nei minutės.

Paskutinėse vasaros lygos rungtynėse "Wizards" komanda 69:88 pralaimėjo Fynikso "Suns" ekipai, kuriai tai buvo antroji pergalė per penkis susitikimus.

Kiek geriau sekėsi kitam Las Vegaso vasaros lygoje dalyvavusiam lietuviui. Dalaso "Maverics" ekipoje rungtyniavęs Renaldas Seibutis per 5 rungtynes aikštėje praleisdavo vidutiniškai po 10,8 minutės ir pelnydavo po 2 taškus per rungtynes, o jo komanda laimėjo 3 susitikimus iš 5.

Liuksemburge - antri

Liuksemburge pasibaigusiame tarptautiniame šešių komandų krepšinio turnyre Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatui besirengianti Lietuvos vaikinų rinktinė iškovojo keturias pergales, patyrė vieną pralaimėjimą ir užėmė antrąją vietą. Per paskutines nieko nelėmusias rungtynes Rimvydo Samulėno auklėtiniai 125:69 nugalėjo autsaiderę trejais metais vyresnę šeimininkų Liuksemburgo ekipą.

Turnyro nugalėtojais tapo visus penkis susitikimus laimėję

Prancūzijos krepšininkai. Dvikovoje dėl trečiosios vietos Ispanijos dvidešimtmečiai 82:71 įveikė bendraamžius iš Turkijos.

Aštuoniolikmetės džiugina

Trečiąją pergalę iš eilės Slovakijoje vykstančiose Europos jaunių merginų (iki 18 metų) pirmenybėse iškovojo Lietuvos rinktinė. Ramunės Kumpienės auklėtinės užvakar 69:55 nugalėjo Italijos bendraamžes ir, laimėjusios keturių ekipų B grupės turnyrą, su dviem įskaitinėmis pergalėmis pateko į kitą varžybų etapą. 24 taškus nugalėtojoms pelnė Eglė Šikšniūtė, 18 - Aurimė Rinkevičiūtė (13 atkovotų kamuolių). Antrajame varžybų etape lietuvaitės šiandien žais su Ukraina, rytoj - su Slovakija, poryt - su Čekija.

Liko aštuntos

Europos jaunimo merginų (iki 20 metų) krepšinio čempionate Italijoje Lietuvos rinktinė sekmadienį 66:69 nusileido bendraamžėms iš Turkijos ir šešiolikos komandų turnyre užėmė aštuntąją vietą.

Europos čempionėmis tapo Rusijos jaunosios krepšininkės, finale 67:58 nugalėjusios Prancūzijos bendraamžes. Bronza atiteko Serbijos komandai.