APIE KREPŠINĮ

2008 07 24 0:00

Ispanija įveikė Argentiną.

Draugiškose rungtynėse pasaulio čempionai ispanai po atkaklios kovos tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis palaužė olimpinius čempionus argentiniečius - 90:88 (23:13, 22:17, 18:25, 27:33). Su šiomis komandomis Ispanijoje rytoj ir poryt susitiks Lietuvos rinktinė.

Pirmojoje mačo dalyje situaciją kontroliavo šeimininkai. Ilsėtis komandos išėjo, kai rezultatas buvo 45:30. Po didžiosios pertraukos iniciatyva priklausė jau Argentinos ekipai, kuri pristabdė ispanų puolimą ir sumažino skirtumą iki vienženklio - 63:55. Ketvirtajame kėlinuke vienu metu argentiniečiams pavyko dar labiau priartėti - 81:75. Likus žaisti daugiau nei minutei Manu Ginobili tolimu metimu sugrąžino intrigą, o netrukus komandas skyrė vos du taškai - 87:85. Argentinos ekipa turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet Luisas Scola pataikė tik vieną baudos metimą. Ricky Rubio sumetė abi baudas, tačiau gynyboje prasižengė prieš tritaškį metusį M.Ginobilį. Svečių ekipos lyderis taip pat nepasinaudojo galimybe išplėšti pratęsimą - tikslą pasiekė tik du metimai iš trijų. Tašką rungtynėse padėjo vienas R.Rubio baudos metimas - 90:88.

STATISTIKA

Ispanija: J.M.Calderonas 18, M.Gasolis 12 (5 atk. kam.), P.Gasolis ir R.Lopezas - po 11, F.Reyesas 10 (8 atk. kam.), R.Fernandezas 9.

Argentina: M.Ginobilis 18, C.Delfino ir A.Nocionis - po 15, R.Gonzalezas 13, L.Scola 9 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Quinterosas 8, P.Prigionis 7.

"Neptūną" treniruos R.Vaišvila

Prie Klaipėdos "Neptūno" vairo vietoj Aloyzo Rudžio stos buvęs krepšininkas 37-erių Rytis Vaišvila. Su juo Klaipėdos klubas pasirašė vienų metų sutartį su galimybe ją pratęsti.

Pernai R.Vaišvila treniravo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujančią Klaipėdos "Naftos-uni-Laivitės" ekipą.

R.Vaišvila su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine 1996 metais Atlantos olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzą, o 2001-aisiais jis tapo NEBL čempionu.

Per savo karjerą R.Vaišvila žaidė Kauno "Atleto", Alytaus "Alitos", Helsinkio "Teamware Topo" ir Permės "Ural Great" komandose.

Aštuoniolikmetės džiugina

Slovakijoje vykstančiose Europos jaunių merginų (iki 18 metų) pirmenybėse ir toliau pergales semia Lietuvos rinktinė. Ji laimėjo jau ketvirtą mačą iš eilės. Ramunės Kumpienės auklėtinės užvakar 71:52 nugalėjo Ukrainos bendraamžes ir su trim pergalėmis pirmauja šešių ekipų ketvirtfinalio E grupėje. 16 taškų nugalėtojoms pelnė Marina Solopova, 12 - Aurimė Rinkevičiūtė. Vakar jaunosios Lietuvos krepšininkės susitiko su pirmenybių šeimininke Slovakijos rinktine, kuri antradienį 53:57 nusileido Turkijos ekipai. Į pusfinalį pateks po dvi geriausias grupių komandas.

Veteranų desantas

Į šeštadienį Italijos Pezaro mieste prasidėsiantį Europos veteranų krepšinio čempionatą išvyksta net vienuolika įvairaus amžiaus grupių Lietuvos rinktinių - penkios moterų ir šešios vyrų komandos.

Moterims atstovaus - 35 m.: Vilniaus "Svaja" ir Alytaus RKL; 40 m.: Vilniaus Augma; 45 m.: Vilniaus "Kamanė"; 50 m.: Vilniaus "Kamanė".

Vyrams atstovaus - 45 m.: Vilniaus "BBG Perlas" ir "Tauragė"; 50 m.: "Salilita"; 55 m.: Lietuva; 60 m.: Lietuva; 65 m.: Lietuva.

Daugiausia - net 17 - komandų užsiregistravo vyrų 45 metų grupėje. Lietuvos garbę čia gins pernai Puerto Rike pasaulio vicečempionais tapę "BBG Perlo" komandos vyrai. Komandai, kaip ir pernai, atstovaus praeityje garsūs krepšininkai: Arūnas Grigas, Rolandas Pocius, Rolandas Penikas bei nauji žaidėjai - buvę žalgiriečiai Virginijus Jankauskas, Arvydas Venclova ir kiti.

Lietuvos komandų galimybės vertinamos neblogai. 2006 metais Hamburge (Vokietija) vykusiame Europos čempionate Lietuvos komandos iškovojo net 7 medalius. Pernai Puerto Riko sostinėje vykusiame pasaulio čempionate lietuviai taip pat pasidabino 7 medalių komplektais.