APIE KREPŠINĮ

2008 08 22 0:00

"Žalgiryje" naujokas

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Kauno "Žalgiris" pasirašė dvejų metų sutartį su 29-erių 216 cm ūgio Bosnijoje gimusiu, bet serbų šeimoje augusiu vidurio puolėju Ratko Varda, kuris turėtų atvykti į Kauną kitą savaitę. Praėjusį sezoną R.Varda rungtyniavo Ispanijos "ViveMenorca" komandoje, kuriai jį paskolino Madrido "Real" klubas. R.Varda praėjusį sezoną pataikė 37,9 proc. tritaškių, o baudas realizavo 82 proc. taiklumu.

R.Varda per karjerą rungtyniavo ir Belgrado "Partizan", Liublianos "Union Olimpija", Patrų "Apollon", Stambulo "Besiktas" ir Kijevo "BC Kyiv" klubuose.

Antroji moterų pergalė

Antrąją pergalę Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžybose iškovojo Rūtenio Paulausko vadovaujama Lietuvos rinktinė. Trečiadienį Kardife (Velsas) mūsų krepšininkės trečiose

penkių ekipų A grupės rungtynėse 82:63 (27:17, 19:19, 23:11, 13:16)

nugalėjo Didžiosios Britanijos ekipą. 20 taškų nugalėtojoms pelnė Sandra Valužytė, 16 - Daina Staugaitienė, 11 - Diana Razmaitė, 10 - Gintarė Petronytė (12 atkovotų kamuolių). Kitas grupės rungtynes Lietuvos komanda po savaitės (rugpjūčio 27 d.) namie žais su grupės autsaidere Vokietijos ekipa.

A grupė:

1. Ukraina 3 2 1 211:159 5

2. Lietuva 3 2 1 195:185 5

3. Izraelis 2 2 0 131:113 4

4. Didžioji Britanija 2 0 2 117:141 2

5. Vokietija 2 0 2 105:161 2

Atrankos varžybose dalyvauja 19 į penkias grupes suskirstytų komandų. Į finalinį etapą pateks po dvi pirmąsias vietas grupėse užėmusios komandos bei geriausia trečiojoje pozicijoje likusi ekipa.

Šešiolikmečiai - pusfinalyje

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionate Italijoje Lietuvos rinktinė trečiadienį 66:52 (21:13, 20:6, 15:18, 10:15) nugalėjo Serbijos ekipą ir, nepriklausomai nuo paskutinių rungtynių, užsitikrino vietą pirmenybių pusfinalyje. 22 taškus nugalėtojams pelnė Vytenis Čižauskas, 14 - Jonas Valančiūnas (19 atkovotų kamuolių).