APIE KREPŠINĮ

2008 10 11 0:00

"Arvi" sutriuškino varžoves.

Marijampolės "Arvi" krepšininkės ketvirtadienį atsakomosiose 2008-2009 metų sezono Europos taurės (EuroCup) moterų krepšinio turnyro atrankos varžybų rungtynėse namie 80:45 (23:8, 26:11, 12:13, 19:12) sutriuškino "BBT Letzebuerg" (Liuksemburgas) ekipą ir nesunkiai pateko į pagrindinį turnyrą. Pirmąjį mačą svečiuose "Arvi" laimėjo 86:52. 14 taškų nugalėtojoms pelnė Vaida Pacauskienė, 12 - Tatjana Ščypakina, po 11 - Milda Sauliūtė ir Laima Rickevičiūtė.

Po metų pertraukos pagrindiniame Europos taurės turnyre "Arvi" krepšininkės žais H grupėje su Ibisos "CB Puig den Valls" (Ispanija), Trutnovo "Kara" (Čekija) bei Arado "Baschet ICIM" (Rumunija) klubais.

Turnyre debiutuosianti Lietuvos moterų krepšinio lygos bronzos medalininkė Klaipėdos "Lemminkainen" žais K grupėje su Vologdos "Čevakata" (Rusija), Vršaco "Hemofarm" (Serbija) ir Vagoso "Desportiva De Vagos" (Portugalija) komandomis.

Pagrindiniame Europos taurės turnyre 48 ekipos žais dvylikoje grupių po keturias. Po dvi geriausias grupių komandas bei aštuonios geriausios trečiąsias vietas užėmusios ekipos toliau tęs kovą atkrintamosiose varžybose.

Trise - pusšimtį taškų

Pralaimėjimu vienuolikos komandų Čekijos vyrų krepšinio pirmenybes pradėjo trijų lietuvių Pardubicės BK "Synthesia" klubas. Pirmojo turo mače namie 69:79 jis nusileido BK "Dečin" krepšininkams.

23 taškus aikštelės šeimininkams pelnė Tomas Gaidamavičius, Mato Niparavičiaus sąskaitoje - 15 taškų, Virginijus Sirvydis prie pergalės prisidėjo 8 taškais.

G.Navicko ekipa laimėjo

Antrą pergalę naujai įkurtos Ukrainos krepšinio lygos trečiajame ture iškovojo bei į antrąją vietą pakilo Gedimino Navicko Lvovo "Politechnika-Galičina" komanda, užvakar namie 95:86 įveikusi septintojoje pozicijoje su trimis pralaimėjimais esančius Kijevo "Budivelnyk" krepšininkus.

Lietuvis nugalėtojams per 26 minutes pelnė 9 taškus, atkovojo bei perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei dukart prasižengė. Ukrainos krepšinio lygos čempionate rungtyniauja dešimt komandų, pasitraukusių iš Ukrainos krepšinio federacijos rengiamų Superlygos pirmenybių. Turnyre kol kas pirmauja tris pergales iškovojusi Čerkasų "Čerkaski mavpy" komanda.

A.Čepulis tarp rezultatyviausiųjų

Rumunijos vyrų krepšinio taurės turnyro pirmojo turo mače nugalėtojo titulą ginantis Arvydo Čepulio Ploješčio "CSU Asesoft" klubas namuose 99:93 įveikė Klužo "U-Mobilteco" krepšininkus.

Lietuvis per 38 minutes nugalėtojams pelnė 15 taškų ir po krepšiais atkovojo 3 kamuolius.