APIE KREPŠINĮ

2008 10 30 0:00
Ž.Ilgauskas atakuoja NBA čempionų krepšį.

NBA startavo.

Naktį iš antradienio į trečiadienį prasidėjo 63-osios Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybės. Klivlendo "Cavaliers" komanda su Žydrūnu Ilgausku jau per pirmąjį mačą svečiuose susitiko su praėjusio sezono čempionais Bostono "Celtic" krepšininkais. Prieš susitikimą NBA stipriausios komandos krepšininkams buvo įteikti čempionų žiedai bei nugalėtojų taurė.

Nepaisant to, "Cavaliers" stengėsi apkartinti varžovams šventę - nuo pirmųjų rungtynių minučių išsiveržė į priekį. Antrajame ketvirtyje už susistumdymą su varžovų vidurio puolėju Kendricku Perkinsu technine pražanga buvo nubaustas Ž.Ilgauskas. "Kavalierių" tai neišmušė iš ritmo, ilsėtis jie išėjo pirmaudami 7 taškais.

Tačiau po pertraukos "Celtics" pabudo ir pademonstravo čempionišką žaidimą. Trečiąjį kėlinį Bostono komanda laimėjo 11 taškų skirtumu, o paskutiniajame išlaikė trapią persvarą ir šventė pirmąją pergalę - 90:85 (22:28, 21:22, 24:13, 23:22).

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Paulas Pierce'as - 27 taškai. 14 pelnė Rajonas Rondo, 13 - Leonas Powe. "Cavaliers" milžinas Ž.Ilgauskas per 30 minučių surinko 15 taškų (dvitaškiai 3 iš 5, baudos 9 iš 10), atkovojo 8 kamuolius, 4 kartus suklydo ir 3 prasižengė. Rezultatyviau už lietuvį žaidė tik LeBronas Jamesas (22 tšk.).

Kitose rungtynėse Čikagos "Bulls" namie pranoko Milvokio "Bucks" 108:95, o Los Andželo "Lakers" neturėjo didesnio vargo su Portlendo "Trail Blazers" - 98:76.

R.Butautas karščiavosi Šiauliuose

Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elitinio diviziono rungtynėse "Šiauliai" namie nusileido Rygos ASK ekipai 86:91 (19:17, 15:31, 28:25, 24:18). Nors svečiai jau antrajame kėlinuke susikrovė solidų 19 taškų pranašumą, tai nenuramino Latvijos klubo trenerio Ramūno Butauto. Nepatenkintas teisėjų darbu, jis šiuos išplūdo ir netrukus buvo nubaustas - turėjo palikti atsarginių suolelį.

Likę be vairininko ASK krepšininkai sutriko, ir šiauliečiai ėmė sparčiai artėti. Paskutinę minutę skirtumas ištirpo iki 1 taško - 84:85, bet persverti rezultato "Šiauliai" nebespėjo. Šeimininkams Andrius Šležas pelnė net 31 tašką.

ASK tai buvo ketvirtoji pergalė iš tiek pat galimų. "Šiaulių" sąskaitoje lieka 2 laimėjimai ir 2 nesėkmės.

SEB BBL Iššūkio divizione kuklias pergales šventė dvi Lietuvos komandos. Vilniaus "Sakalai" A grupėje laimėjo 3-čią mačą iš 4 - namie po dramatiškos kovos palaužė Švedijos klubą Norčiopingo "Dolphins" 80:78 (15:15, 19:19, 23:12, 23:32).

B grupėje antrą pergalę ketvirtosiose rungtynėse įsirašė Marijampolės "Sūduva", namie po pratęsimo įveikusi Talino TTU 91:90 (19:13, 17:16, 17:28, 25:21, 13:12). Suvalkiečius į pergalę vedė net 37 taškus surinkęs Marius Runkauskas.

R.Endrijaičio klubo sėkmė

Atsakomosiose Ukrainos krepšinio federacijos taurės turnyro aštuntfinalyje Rimanto Endrijaičio treniruojamas Sumų "Sumychimprom" klubas namie 115:84 (25:23, 34:26, 25:13, 31:22) antrą kartą nugalėjo žemesnėje lygoje žaidžiančią Charkovo "Avantaž-Politechnik" ekipą ir pateko į ketvirtfinalį. Nugalėtojams Linas Lekavičius pelnė 24, Osvaldas Mačernis - 9 taškus. Ketvirtfinalyje "Sumychimprom" susitiks su Rovno "BK-93 Pulsar" klubu.

Masinės muštynės

Skandalu baigėsi Rusijos krepšinio taurės aštuntfinalio rungtynės tarp Rostovo "Lokomotiv" ir Sankt Peterburgo "Spartak". 32 minutę aikštė virto tikru bokso ringu, kai po susistumdymo abiejų komandų žaidėjai įsivėlė į masines muštynes. Nuraminę aistras teisėjai iš aikštės pašalino po 8 abiejų ekipų krepšininkus, tad rungtynes komandos baigė turėdamos po 4 žaidėjus.

"Lokomotiv" nugalėjo 73:64 ir pateko į ketvirtfinalį.