APIE KREPŠINĮ

2008 12 23 0:00

S.Jasaičio tritaškiai.

Ispanijos ACB krepšinio lygoje Badalonos "DKV Joventut" puolėjas Simas Jasaitis tritaškius mėtė šimto procentų taiklumu. Sekmadienį per tryliktojo turo rungtynes su Valensijos "Pamesa" lietuvis pataikė visus septynis kartus nuo trijų taškų linijos ir padėjo savo ekipai svečiuose įveikti šeimininkus - 97:80. Tai buvo devintoji "DKV Joventut" pergalė, po kurios ji pakilo į ketvirtąją vietą. S.Jasaitis, per 29 minutes pelnė 25 taškus (2-2/4, 3-7/7) ir iš nugalėtojų buvo rezultatyviausias. Jis dar atkovojo 7 kamuolius, po kartą perėmė ir prarado kamuolį bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Geriausias rungtynes Ispanijos lygoje sužaidęs S.Jasaitis surinko 31 naudingumo balą ir naudingiausių turo žaidėjų rikiuotėje buvo antras.

Septintą pralaimėjimą patyrė Bilbao "Iurbentia" su Renaldu Seibučiu. Šis klubas svečiuose 80:99 nusileido Las Palmaso "Kalise Gran Canaria" ekipai. Lietuvis per 18 minučių taškų nepelnė - prametė tritaškį ir visus 3 dvitaškius.

R.Kaukėnui - pauzė

Per treniruotę piršto traumą patyrė ir kurį laiką aikštelėje nepasirodys Rimantas Kaukėnas. Tačiau ir be jo čempionės titulą ginanti Sienos "Montepaschi" Italijos čempionate renka pergales. Sekmadienį per vienuoliktojo turo rungtynes Sienos ekipa namie 83:55 sutriuškino Pezaro klubą "Scavolini Spar" (Mindaugas Žukauskas nerungtyniavo) ir toliau žengia be pralaimėjimų. Kšyštofas Lavrinovičius buvo rezultatyviausias "Montepaschi" komandoje. Jis per 22 minutes pelnė 19 taškų (4 dvitaškiai iš 5, 2 tritaškiai iš 4, taiklūs visi 5 baudų metimai), atkovojo 4 kamuolius ir tiek pat kartų suklydo.

Į šeštąją vietą iš ketvirtosios nukrito Mindaugo Katelyno Milano "Armani Jeans" (6 pergalės/5 pralaimėjimai) klubas, namie po pratęsimo 83:85 nusileidęs Bolonijos GMAC (5/6) krepšininkams. Lietuvis per 9 min. pelnė 4 taškus (1-4/4).

Kantu NGC su Tautvydu Lydeka svečiuose 94:92 įveikė Feraros "Carife" klubą ir, iškovojusi penktą pergalę, yra dešimta. Lietuvis per 20 min. pelnė 8 taškus (2-3/4, 1-2/2) ir atkovojo 7 kamuolius.

"Nevėžį" įveikė estai

Devintą pralaimėjimą per vienuoliktas Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito diviziono rungtynes patyrė autsaideris Kėdainių "Nevėžis". Sekmadienį namie kėdainiškiai 78:86 (20:25, 11:24, 21:11, 26:26) pralaimėjo Tartu "Rock" ekipai. Iškovojęs penktą pergalę Estijos klubas pakilo į ketvirtąją vietą. 17 taškų šeimininkams pelnė Benas Veikalas, 15 - Aidas Viskontas, 12 - Darius Šilinskis (12 atk. kam.). Talino komandoje nesulaikomas buvo Tanoka Beardas - 25 taškai ir 13 atkovotų kamuolių.

"Buvo momentų, kai atrodė, jog pavyks perimti žaidimą, tačiau jų lyderio Tanokos Beardo nesuvaldėme. Jie buvo pranašesni", - po rungtynių sakė Kėdainių komandos treneris Gintaras Leonavičius.

Elito grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, krepšių santykis, taškai):

1. Lietuvos rytas 10 8 2 860:768 18

2. Žalgiris 10 6 4 798:757 16

3. Kalev-Cramo 10 6 4 758:737 16

4. Rock 11 5 6 846:849 16

5. Rygos ASK 9 6 3 711:672 15

6. Ventspils 10 5 5 745:779 15

7. Barons-LMT 10 4 6 784:764 15

8. Šiauliai 10 4 6 769:823 14