APIE KREPŠINĮ

2008 12 29 0:00

R.Butautas paliko Rygos ASK.

Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės treneris Ramūnas Butautas atsisveikina su finansinių sunkumų kamuojamu Latvijos vicečempionų klubu Rygos ASK, kuriam vadovavo nuo 2005 metų spalio. Su ASK klubu R.Butautas laimėjo 2006-2007 metų Latvijos čempionatą. Su šia komanda dar iškovojo šalies vicečempionų ir bronzinių prizininkų titulus. Kaip praneša agentūra BNS, šeštadienį treneris atsisveikino su žaidėjais, vakar - su klubo vadovais.

44 metų krepšinio specialistas teigia konkrečių pasiūlymų dabar neturįs. Tačiau sklinda gandai, jog R.Butautu domisi keli Rusijos klubai. R.Butautas prisipažino, kad gavęs pasiūlymų labai ramiai ir rimtai viską apsvarstys. O kol kas pasinaudos proga ir daugiau dėmesio skirs šeimai.

Kartu su R.Butautu Rygos ASK komandą paliko ir fizinio parengimo treneris Virginijus Mikalauskas. Truputį anksčiau Rygos komanda atsisveikino su trimis pagrindiniais žaidėjais - amerikiečiais puolėju Robertu Marshu, įžaidėju Corey Breweriu ir serbu puolėju Milutinu Aleksičiumi.

Lietuviai šventė pergalę

Devynioliktą pergalę 30-osiose Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio lygos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ir vienvaldžio Vakarų konferencijos Šiaurės Vakarų pogrupio lyderio

poziciją susigrąžino Denverio "Nuggets" klubas su Linu Kleiza.

Penktadienį namie "Nuggets" 105:101 (21:21, 28:31, 19:27, 37:22) įveikė trečiąją vietą Rytų konferencijos Atlanto pogrupyje užimančią Filadelfijos "76ers" (12 pergalių ir 17 pralaimėjimų) komandą. Lietuvis per 24 minutes pelnė 6 taškus, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, dusyk suklydo bei tris kartus prasižengė.

Tik penktą pergalę 28-osiose reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo Rytų konferencijos ir Pietryčių pogrupio autsaideris Vašingtono "Wizards" su Dariumi Songaila. Ši komanda šeštadienį namie 104:95 (33:31, 23:23, 20:22, 28:19) nugalėjo absoliučią lygos autsaiderę Oklahomos Sičio "Thunder" (3 pergalės ir 28 pralaimėjimai) ekipą ir nutraukė aštuonių iš eilės pralaimėjimų seriją. D.Songaila per 11 minučių pelnė 4 taškus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą ir triskart suklydo. Per 11 minučių (11:07) jis pataikė 2 dvitaškius iš 5.

Kitų šeštadienio mačų rezultatai: Atlantos "Hawks" - Čikagos "Bulls" 129:117; Šarlotės "Bobcats" - Naujojo Džersio "Nets" 103:114 (po pratęsimo); Minesotos "Timberwolves" - Orlando "Magic" 94:118; Hjustono "Rockets" - Jutos "Jazz" 120:115 (po 2 pratęsimų); Milvokio "Bucks" - Detroito "Pistons" 76:87; San Antonijaus "Spurs" - Memfio Grizzlies" 106:103 (po 2 pratęsimų); Portlando "Trail Blazers" -Toronto "Raptors" 102:89.