APIE KREPŠINĮ

2009 02 03 0:00

Siena Italijoje nepralaimi.

Septynioliktą pergalę iš eilės Italijos krepšinio lygos čempionate iškovojo nugalėtojo titulą ginantis Sienos "Montepaschi", kuriame rungtyniauja Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius. Sekmadienį "Montepaschi" krepšininkai svečiuose 84:67 laimėjo prieš Trevizo "Benetton" ekipą.

R.Kaukėnas per 23 minutes pelnė 11 taškų (2-1/1, 3-1/5, 1-6/7). Rezultatyviau už gynėją iš Lietuvos Sienos komandoje žaidė tik Terrellas McIntyre'as ir Benjaminas Eze, jie surinko atitinkamai 13 ir 12 taškų. K.Lavrinovičius per 16 minučių pelnė 4 taškus.

Devintą pergalę iškovojo ir į septintąją vietą pakilo Kantu NGC klubas su Tautvydu Lydeka. Kantu komanda namie 99:71 sutriuškino Kazertos "Eldo" krepšininkus. Lietuvio indėlis į pergalę - 15 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Septintą pergalę iškovojo vienuoliktojoje vietoje esanti Perzaro "Scavolini" su Mindaugu Žukausku. Ji namie 91:86 įveikė Feraros "Carifę". Per 12 minučių M.Žukauskas pelnė 5 taškus.

Devintojoje vietoje esanti Milano "Armani Jeans" su Mindaugu Katelynu svečiuose 60:70 nusileido Bolonijos "La Forteza" krepšininkams. Rezultatyviausiai iš svečių žaidęs M.Katelynas per 30 minučių pelnė 14 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Geriausias D.Slaninos mačas

Penkioliktą pergalę per 20-tas Ispanijos ACB krepšinio lygos rungtynes iškovojo ir į trečiąją vietą pakilo Simo Jasaičio Badalonos "DKV Joventut" klubas, kuris svečiuose 84:83 įveikė Manresos "Ricoh" ekipą. Lietuvis per 18 minučių pelnė 6 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. Pirmauja devynioliktąją pergalę iš dvidešimties galimų iškovojęs titulą ginantis Vitorijos "TAU Ceramica" klubas, svečiuose po pratęsimo 87:86 įveikęs "CB Granadą", o antrojoje vietoje lieka "Regal FC Barcelona", namie 81:67 nugalėjusi Las Palmaso "Kalise Gran Canarią".

Penktą pergalę iškovojo ir į penkioliktąją vietą pakilo Donato Slaninos "CB Murcia" komanda, ji svečiuose 94:84 nugalėjo "ViveMenorca" ekipą. Vienas geriausių rungtynių šį sezoną sužaidęs lietuvis nugalėtojams pelnė 17 taškų, sugriebė 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Per 35 minutes Donatas pataikė 3 tritaškius iš 5, 3 dvitaškius iš 4 ir abu baudų metimus.

Šaras vedė į pergalę

Keturioliktą pergalę per šešioliktas Graikijos čempionato rungtynes iškovojo antrąją vietą užimantis Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi. Graikijos čempionai svečiuose 83:78 įveikė tryliktoje vietoje esančią Larisos AEL (2 pergalės/14 pralaimėjimų) ekipą su Rolandu Alijevu.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Nikola Pekovičius ir Š.Jasikevičius, pelnę atitinkamai 22 ir 20 taškų. Per 27 minutes lietuvis pataikė 4 tritaškius iš 6, 4 dvitaškius iš 7 ir prametė vienintelį baudos metimą. Be to, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. R.Alijevas pelnė 10 taškų, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 1 ir perėmė 3 kamuolius ir sykį suklydo.

Vienuoliktą nesėkmę patyrė 11 vietoje esantis "Kavala" klubas su trimis lietuviais, išvykoje 82:86 nusileidęs autsaideriui "Trikala" penketukui. Rezultatyviausiai iš lietuvių žaidęs Antanas Kavaliauskas pelnė 17 taškų. Giedriaus Gusto sąskaitoje 12 taškų, o Laurynas Mikalauskas taškų nepelnė.