APIE KREPŠINĮ

2009 02 10 0:00

Italijoje lietuviai neliūdėjo.

Italijos krepšinio lygoje pergales iškovojo visi keturi klubai, kuriuose rungtyniauja mūsų šalies krepšininkai. Aštuonioliktą laimėjimą iš eilės šventė pirmaujantis ir titulą ginantis Sienos "Montepaschi". Italijos čempionai namie 99:80 įveikė trečiąją vietą užimančią Teramo komandą "Banca Tercas" (11/7). Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs Rimantas Kaukėnas per 23 minutes pelnė 22 taškus (2-4/6, 3-3/3, 1-5/5), po dukart atkovojo, perėmė, perdavė mesti kamuolį ir 3 sykius suklydo. Kšyštofas Lavrinovičius irgi rungtyniavo 23 minutes. Per jas surinko 6 taškus (2-3/5, 3-0/3), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kantu NGC (10/8), kuriam atstovauja Tautvydas Lydeka, svečiuose 65:61 įveikė Avelino "Air" ekipą ir pakilo į šeštąją vietą. 12 minučių žaidusio Tautvydo indėlis į pergalę - 6 taškai (2-2/3, 1-2/2).

Milano "Armani Jeans" (9/9) su Mindaugu Katelynu savo arenoje 81:51 nepasigailėjo Kazertos "Eldo" komandos ir pakilo į aštuntąją poziciją. 16 minučių aikštelėje praleidęs Mindaugas pelnė 13 taškų (2-2/7, 3-3/3) ir atkovojo 7 kamuolius.

Dešimtojoje vietoje esantis Mindaugo Žukausko Perzaro "Scavolini" (8/10) klubas namie 86:65 nugalėjo Riečio ekipą "Solsonica". Lietuvis per 15 minučių surinko 8 taškus (2-1/1, 3-2/3).

Šaras šaudė iš toli

Penkioliktą pergalę per septynioliktąsias Graikijos vyrų krepšinio čempionato rungtynes iškovojo antrąją vietą užimantis Atėnų "Panathinaikos" klubas, kuriame žaidžia Šarūnas Jasikevičius. Graikijos čempionai savo žiūrovų akivaizdoje 97:50 sutriuškino penktojoje pozicijoje esančią Atėnų "Panionios OnTelecom". Lietuvis per 11 minučių surinko 11 taškų - pataikė visus tris tritaškius, abu baudų metimus, kartą netaikliai metė iš arti.

Graikijos čempionate pirmauja 16 pergalių iš 17 galimų turintys Pirėjo "Olympiacos" krepšininkai. "Kavala" (5/12), kuriai atstovauja trys lietuviai, užima vienuoliktąją vietą. "Kavala" namie 52:68 nusileido Atėnų "Panellionios" ekipai. Rezultatyviausiai iš šeimininkų žaidė Giedrius Gustas - per 34 minutes pelnė 15 taškų (2-3/4, 3-2/6, 1-3/6). 18 minučių rungtyniavusio Antano Kavaliausko sąskaitoje - 7 taškai (2-3/4, 1-1/2). Laurynas Mikalauskas per nepilnas 9 minutes taškų nepelnė.

Tryliktąją vietą užimanti Larisos AEL (2/15) su Rolandu Alijevu svečiuose 70:79 nusileido Rodo "Kolossos VAP" komandai. R.Alijevas per 33 minutes surinko 7 taškus (2-3/4, 3-0/3, 1-1/1) ir 4 kartus atkovojo kamuolį.

S.Jasaitis mėtė pro šalį

Ispanijos ACB krepšinio lygos čempionate šeštą pralaimėjimą patyrė Badalonos "DKV Joventut" klubas, kuriame rungtyniauja Simas Jasaitis. Badalonos krepšininkai, turintys penkiolika pergalių, namie 70:79 nusileido Malagos "Unicajai" ir nukrito į penktąją vietą. Lietuvos krepšininkas per 21 minutę pataikė 1 dvitaškį iš 4 ir prametė visus 5 tritaškius metimus.

ACB lygoje pirmauja čempionės titulą ginanti Vitorijos "TAU Ceramica", iškovojusi 20 pergalių iš 21 galimos. Antra - "Regal FC Barcelona", laimėjusi 17 mačų iš 21. Renaldo Seibučio Bilbao "iurbentia" (9/12) yra vienuolikta, o "CB Murcia" (5/16) su Donatu Slanina - penkiolikta.

Per XXII turą "iurbentia" savo arenoje 69:70 nusileido klubui "CB Granada" (9/12); "CB Murcia" namie 56:65 pralaimėjo Manresos "Ricoh" (10/11) krepšininkams. R.Seibutis, aikštelėje praleidęs 6 minutes, taškų nepelnė, o beveik 24 minutes žaidęs D.Slanina surinko 7 taškus (2-2/2, 3-1/4).