APIE KREPŠINĮ

2009 05 19 0:00

Per žingsnį nuo titulo.

Per ketvirtąsias Lenkijos vyrų krepšinio čempionato finalo rungtynes Tomo Pačėso treniruojamas Sopoto "Asseco Prokom" klubas, ginantis nugalėtojo titulą, sekmadienį svečiuose 85:77 (24:21, 25:19, 18:20, 18:17) įveikė Zgoželeco "PGE Turow" komandą ir dabar varžybų serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1. 18 taškų nugalėtojams pelnė Qyntelis Woodsas, 17 - Davidas Loganas, 12 - Filipas Dylewiczius, 11 - Danielis Ewingas. Iš šeimininkų sėkmingiausiai rungtyniavo Chrisas Danielsas (16 tšk.). Penktą finalo serijos mačą komandos žais rytoj Sopote.

R.Grigas išvedė ekipą į finalą

Pirmu Ukrainos vyrų krepšinio lygos finalininku tapo Rimanto Grigo treniruojamas Kijevo "Budyvelnik" klubas, kuriame rungtyniauja Tomas Delininkaitis ir Pavelas Čukinas. Sekmadienį per trečiąsias pusfinalio serijos rungtynes "Budyvelnik" svečiuose 89:81 įveikė "Odesą", Dariaus Pakamanio komandą, ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3:0. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė T.Delininkaitis - per 34 minutes pelnė 23 taškus (2-6/9, 3-3/7, 1-2/3), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. P.Čukinas per 25 minutes surinko 10 taškų (2-5/8) ir atkovojo 9 kamuolius. D.Pakamanis savo ekipai pelnė 17 taškų (2-4/14, 3-2/5, 1-3/3), sugriebė 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

"Dinamo" liko šeštas

Per trečiąsias Rusijos vyrų krepšinio superlygos A diviziono rungtynes dėl penktosios vietos Maskvos "Dinamo", kuriam atstovauja Robertas Javtokas ir Darjušas Lavrinovičius, sekmadienį svečiuose 67:77 (18:11, 15:20, 21:21, 13:25) nusileido Liubercų "Triumf" ekipai ir, pralaimėjęs seriją iki dviejų pergalių 1:2, liko šeštas. Per 26,5 minutės D.Lavrinovičius pelnė 14 taškų (2-3/8, 3-1/3, 1-5/5), atkovojo 5 kamuolius ir blokavo 3 varžovų metimus. R.Javtoko sąskaitoje - 12 taškų (2-6/10, 1-0/2) ir 4 atkovoti kamuoliai per 30 minučių.

Pasipriešino čempionams

Per pirmąsias Ispanijos ACB krepšinio lygos ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynes Renaldo Seibučio Bilbao "iurbentia" svečiuose po atkaklios kovos 86:90 nusileido titulą ginančiam reguliariojo sezono nugalėtojui Vitorijos klubui "TAU Ceramica". 10 minučių aikštelėje praleidęs lietuvis kartą metė dvitaškį, bet nepataikė. Iš Vitorijos ekipos sėkmingiausiai žaidė Igoris Rakocevičius (18 tšk.), Pete Mickaelis (16) ir Tiago Splitteris (15).

Per kitus ketvirtfinalio serijos mačus "Regal FC Barcelona" namie 68:66 įveikė Valensijos "Pamesą", o Malagos "Unicaja" savo aikštėje 90:96 pralaimėjo Las Palmaso komandai "Kalise Gran Canaria".

Prasidėjo finalas Rumunijoje

Pergale Rumunijos vyrų krepšinio lygos finalo seriją iki trijų pergalių pradėjo titulą ginantis reguliariojo sezono nugalėtojas Ploješčio "CSU Asesoft" klubas su Arvydu Čepuliu. Sekmadienį "CSU Asesoft" krepšininkai namie 79:71 (15:27, 24:17, 18:11, 22:16) įveikė Timišoaros "BCM Elbą". Lietuvis per 38 minutes nugalėtojams pelnė 10 taškų.

K.Tsartsaris atsisveikino su rinktine

Atėnų "Panathinaikos" aukštaūgis Kostas Tsartsaris paskelbė baigiantis karjerą Graikijos rinktinėje. Joje be pertraukų krepšininkas rungtyniavo nuo 2003 metų. 2005-aisiais K.Tsartsaris tapo Europos čempionu. 29 metų 209 cm ūgio puolėjas šį sezoną Eurolygoje žaidė 19 rungtynių. Per jas aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 13 minučių, pelnydavo po 3,5 taško ir atkovodavo po 3,4 atšokusio kamuolio.