APIE KREPŠINĮ

2009 07 18 0:00

Antroji pergalė.

Azijoje viešinti rezervinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė per draugiškas rungtynes antrą kartą palaužė Kinijos komandą. Vakar Ramūno Butauto auklėtiniai kinus įveikė rezultatu 67:63 (18:15, 24:11, 12:20, 13:17).

Po dviejų kėlinių Lietuva išsiveržė į priekį 16 taškų skirtumu - 42:26. Trečiajame ketvirtyje mūsiškiai išlaikė pranašumą (54:38), tačiau kinų spurtas 8:0 suteikė šiems jėgų. Per lemiamąjį kėlinuką šeimininkai dar labiau priartėjo ir, likus žaisti minutę, komandas skyrė vos du taškai (65:63). Varžovai dar mėgino gelbėtis tolimais metimais. Tačiau lietuviai apsigynė ir įtvirtino pergalę baudų metimais - 67:63.

Lietuvos rinktinei taškų pelnė: Renaldas Seibutis - 14, Mindaugas Katelynas ir Steponas Babrauskas - po 11, Martynas Gecevičius - 10, Andrius Mažutis ir Mantas Kalnietis - po 7, Michailas Anisimovas - 4, Justas Sinica - 3.

Per pirmas tarpusavio rungtynes lietuviai Azijos čempionus palaužė po pratęsimo 82:77. Rytoj abi rinktinės susitiks trečią kartą. Mūsiškiams šiame mače nebevadovaus R.Butautas, jis jau bus išvykęs į pagrindinės komandos stovyklą. Trenerį pavaduos jo asistentas Donaldas Kairys.

Nepasigailėjo žydų

Europos jaunimo iki 20 metų čempionate pergalingai rungtyniauja Rimvydo Samulėno treniruojami Lietuvos vaikinai. Po sunkios pergalės pirmenybių starte prieš Juodkalniją (73:71) vakar mūsiškiai net 50 taškų skirtumu - 118:68 (36:14, 27:15, 28:21, 27:18) sutriuškino Izraelį ir turėdami 2 pergales tapo C grupės lyderiais.

Jaunieji Lietuvos krepšininkai pataikė net 52 proc. tritaškių (14 iš 27) ir 58 proc. dvitaškių (26 iš 45), taip pat perėmė 15 kamuolių ir atliko 18 rezultatyvių perdavimų. Šeši lietuviai pelnė dviženklį taškų skaičių. 19 taškų prie pergalės pridėjo Simas Buterlevičius (3-5/7), 18 - Šarūnas Vasiliauskas, 17 - Žygimantas Janavičius, 14 įmetė Mindaugas Kuzminskas, 11 - Adas Juškevičius, 10 - Donatas Motiejūnas.

Šiandien grupės turnyrą lietuviai baigs rungtynėmis su turkais, kurie vakar 58:61 nusileido Juodkalnijai.