Areną paliko skirtingų nuotaikų

2009 11 09 0:00
D.Songaila (kairėje) penktadienį savo komandai pelnė 4 taškus.

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate savaitgalį Žydrūnas Ilgauskas džiaugėsi komandos pergale, o Darius Songaila aikštę paliko nuleidęs galvą.

Ž.IIgausko klubas Klivlando "Cavaliers" svečiuose 100:91 (40:21, 23:19, 14:18, 23:33) įveikė Niujorko "Knicks" ir iškovojo ketvirtą pergalę per septynerias rungtynes.

Lietuvis aikštėje praleido 24 minutes. Per jas pelnė 9 taškus (2-3/7, 1-3/4), po krepšiais atkovojo 11 kamuolių ir dukart prasižengė.

"Cavaliers" milžinas Shaquille'as O'Nealas įmetė tik 7 taškus, tačiau jį pavadavo LeBronas Jamesas, surinkęs 33 taškus, atkovojęs 8 kamuolius bei atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Davidas Lee (21 tšk.), Larry Hughesas (18) ir Danilo Gallinari (17).

"Cavaliers" varžovus nokautavo jau dvikovos pradžioje. Pirmą kėlinį "kavalieriai" laimėjo net 40:21, o antrame pirmavo 26 taškais (51:25). Vėliau "Knicks" sumažino skirtumą. Šią dvikovą Niujorke stebėjo net 19 763 žiūrovai.

Penktą nesėkmę šeštose rungtynėse patyrusi "Knicks" ekipa kol kas negali pasigirti gera gynyba. Šį sezoną Niujorko krepšininkai visose rungtynėse praleidžia bent po 100 taškų.

Neįspūdingai sezoną pradėjo ir Naujojo Orleano "Hornets" klubas su D.Songaila. Penktadienį "Hornets" (2 pergalės ir 4 pralaimėjimai) namie 90:107 (23:19, 28:30, 14:34, 25:24) nusileido Toronto "Raptors" (3 ir 2) krepšininkams.

Nugalėtojams pergalę lėmė įspūdingai sužaistas trečias kėlinys. Jame "Raptors" laimėjo kelių minučių žaidimo atkarpą 27:4 ir pabėgo nuo varžovų.

D.Songaila per 14 minučių įmetė 4 taškus (2-2/6), atkovojo 2 kamuolius, kartą suklydo bei prasižengė 4 kartus. 21 tašką į svečių krepšį įmetė ir net 18 rezultatyvių perdavimų atliko Chrisas Paulas.

"Raptors" į pergalę vedė visus 9 dvitaškius pataikęs ir 27 taškus pelnęs Chrisas Boshas, po 16 įmetė Hidayetas Turkoglu ir Jose Calderonas.

Pastarąjį kartą "Hornets" 2 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais sezoną pradėjo 2005 metais. Vėliau komanda nepateko į atkrintamąsias varžybas.