Aštuoniolikmečiai įveikė rusus

2015 07 27 21:21
Lietuvos aštuoniolikmečiai antrąjį čempionato etapą pradėjo pergalingai. Nuotrauka iš musukrepsinis.lt

Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė toliau žengia pergalingu keliu Europos čempionate Graikijoje. Pirmose antrojo etapo rungtynėse Sauliaus Štombergo auklėtiniai nugalėjo Rusijos bendraamžius 73:65 (13:14, 16:13, 24:14, 20:24).

Rusai nesustabdė lietuvius į priekį vedusio Martyno Varno. Puolėjas buvo rezultatyviausias, pelnęs 19 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus (4/7 tritaškiai). Jam gerai talkino Tadas Sedekerskis, pridėjęs 16 taškų (7 atk.kam.). 10 įmetė Martynas Echodas, 8 – Laurynas Bieliauskas. Lietuviai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (46-36), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18-12), bet dažniau klydo (25-16)

Rusijos krepšininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes, po 5 minučių jie pirmavo 7:2, tačiau lietuviai neleido įsismaginti varžovams bei pradėjo juos vytis (12:10 2min.). Po dešimties minučių Rusijos ekipa dar turėjo minimalų pranašumą – 14:13. Lietuviai galėjo būti priekyje, tačiau prastai metė baudas – pataikė tik vieną iš keturių bandymų.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję rusai spurtavo ir nutolo (20:13, 7min.). S.Štombergas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios netrukus pavyko pasižymėti M.Varnui (15:20). Puolėjas pataikė tolimą metimą ir Lietuvos komanda vėl kvėpavo varžovams į nugarą (18:20, 5 min.). Po dar vieno M.Varno tolimo šūvio ir L.Biručio dėjimo rezultatas buvo lygus (25:25, 2min.). Per likusį laiką kiek tiksliau žaidę lietuviai prasidėjus didžiajai pertraukai pirmavo 2 taškais – 29:27. 13 taškų savo ekipai jau buvo surinkęs ir 5 kamuolius atkovojęs M.Varnas.

Atkaklios kovos netrūko trečiajame ketvirtyje, jam įpusėjus minimalią persvarą turėjo lietuviai – 39:38. Po jau ketvirto M.Varno tolimo metimo Lietuvos komanda padidino persvarą (42:38), Mykolas Dieninis dvitaškiu metimu dar pagerino savo ekipos situaciją (44:38, 3min.). Rusų puolimas strigo, o žaidimo skonį pajautę Lietuvos krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą 48:38 (2min.). Prieš lemiamą mačo dalį varžovus į neviltį varę lietuviai pirmavo 12 taškų skirtumu – 53:41.

Toliau darnų krepšinį demonstravusi Lietuvos komanda išlaikė iniciatyvą savo rankose ir neleido priartėti varžovams (60:48, 6min). Nors rusams pavyko išlyginti žaidimą, tačiau likus 2 minutėms lietuviai dar pirmavo dviženkliu atstumu – 66:56. Po 4 taškų iš eilės Rusijos komanda sumažino deficitą iki 6 taškų 60:66 (1,22 min.), likus 12 sekundžių komandas skyrė 5 taškai, bet paskutinę minutę didžiąją dalį taškų baudų metimais rinkę lietuviai pergalės iš rankų nepaleido.

Rytoj, antradienį (07.28), Lietuvos komanda susitiks su Italijos atstovais.