Aštuoniolikmečiai prasiveržė į pusfinalį

2015 07 31 21:17
musukrepsinis.lt nuotrauka

Tvirtą charakterį ir gražią kovą pademonstravusi Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė įveikė ketvirtfinalio barjerą ir kovos dėl medalių Europos čempionate Graikijoje. Sauliaus Štombergo auklėtiniai trilerio vertose rungtynėse 73:71 (18:23, 24:20, 19:16, 12:12) palaužė Vokietijos bendraamžius.   Pusfinalyje lietuviai susitiks su Prancūzijos ir Graikijos komandų poros nugalėtoja.

Lietuviai ketvirtfinalio dvikovoje geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (47-39), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20-11) ir kiek tiksliau metė tolimus metimus. Lietuvos ekipa taip pat geriau išnaudojo greitą puolimą, tokiu būdu pelnydami 13 taškų, tuo tarpu varžovai įmetė 5. Rezultatyviausi Lietuvos komandoje buvo po 15 taškų pelnę Laurynas Birutis (14 atk.kam) ir Tadas Sedekerskis, 13 taškų pridėjo Martynas Varnas (6 rez.perd.), po 8 – Laurynas Bieliauskas (7 atk.kam.) ir Gvidas Galinauskas.

Mačą sėkmingiau pradėjo Vokietijos krepšininkai, kurie pelnė 6 taškus be atsako (6:0), tačiau lietuviai netruko atsakyti sėkmingomis atakomis ir sumažino deficitą (4:6). Vėliau Lietuvos komanda nerado kelių link varžovų krepšio, o tuo pasinaudoję vokiečiai vėl turėjo 6 taškų persvarą (10:4). Iki ketvirčio pabaigos Lietuvos rinktinė neleido įsismaginti Vokietijos ekipai, tačiau atsilikinėjo – 18:23.

Tolimą metimą pataikę vokiečiai antrojo kėlinio pradžioje vėl nutolo (26:18), bet lietuviai nekėlė baltų vėliavų ir, suaktyvinę puolimą, likus žaisti 3 minutes iki didžiosios pertraukos, išsiveržė į priekį (35:34). Likus žaisti minutę, Lietuvos komanda jau pirmavo 4 taškais (42:38), bet per likusį laiką spurtavę vokiečiai turėjo minimalią persvarą (43:42).

Trečiajame kėlinyje vyko atkakli kova ir nei viena ekipa neturėjo didesnės iniciatyvos. Sužaidus 5 minutes lietuviai dar turėjo minimalų deficitą (49:50), tačiau netrukus vėl buvo priekyje (59:54, 2 min.). Iki ketvirčio pabaigos intriga išliko – vokiečiai priartėjo per vieną metimą – 61:59.

Sužaidus dvi minutes lemiamoje susitikimo dalyje, Lietuvos atstovai, po Gyčio Masiulio dvitaškio, pirmavo 63:59. Po M.Varno baudų metimų, lietuviai jau turėjo 6 taškų persvarą (65:59, 7 min.). Tokia įvykių eiga nepatenkinti vokiečiai surengė kelias sėkmingas atakas ir įpusėjus kėliniui sumažino deficitą iki 2 taškų (66:68). Likus žaisti dvi minutes L.Birutis pataikė dvitaškį ir lietuviai pirmavo 72:69, bet varžovai baudų metimais vėl sušvelnino atsilikimą (72:70, 49 sek.), o rungtynės pasiekė savo kulminacinį tašką. Abi komandos apsikeitė klaidomis, ir likus žaisti 8 sekundes, vieną baudos metimą realizavo T.Sedekerskis (73:70). Lietuviai iš karto prasižengė, vokiečiai taip pat pataikė vieną baudos metimą (73:71), bet to buvo maža. Sunkią, bet labai svarbią pergalę iškovojo Lietuvos krepšininkai.