LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Aštuoniolikmečiai startavo pergale

Domantas Sabonis. LKF nuotrauka

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė ketvirtadienį Konijoje (Turkija) pergalingai pradėjo Europos jaunimo čempionatą. Sauliaus Štombergo auklėtiniai pirmoje B grupės dvikovoje 75:72 (24:15; 19:23; 11:10; 21:24) įveikė Prancūzijos krepšininkus.

Įspūdingai rungtyniavo vidurio puolėjas Domantas Sabonis. Legendinio Arvydo Sabonio sūnus per 29 min. pelnė 21 tašką (7/14 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud. met.) ir atkovojo 12 kamuolių (4 po varžovų krepšiu). D.Saboniui gerai talkino Martynas Varnas – 18 taškų (5/5 dvit., 2/6 trit., 2/3 baud. met.).

Tiesa, beveik visąlaik iniciatyvą turėję lietuviai vos nepaleido pergalės iš rankų.

Lietuvos krepšininkai jau po keturių minučių turėjo dviženklę persvarą (15:4) ir ją išlaikė iki kėlinio pabaigos – 24:15.

Antrame kėlinyje lietuvių puolimas ėmė strigti, o gynyba praretėjo – prancūzai išsiveržė į priekį 31:30. Tačiau daugiausia D. Sabonio ir Justo Vazalio pastangomis Lietuva susigrąžino pranašumą 43:38.

Po didžiosios pertraukos prancūzai pajuto D. Sabonio, kuris pelnė 7 iš 11 Lietuvos komandos taškų, jėgą, ir Lietuvos vaikinai prieš paskutinį ketvirtį toliau pirmavo 54:48.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkai atitrūko nuo varžovų 12 taškų skirtumu (67:55). Tačiau jau netrukus prancūzai spurtavo 16:3 ir atsiliko jau tik vienu tašku (73:72). S.Štombergui paprašius minutės pertraukėlės, M. Varnas realizavo vieną baudos metimą, o prancūzai prarado kamuolį. Lietuviai laimėjo 75:72.

Prancūzijos komandos gretose sėkmingiausiai rungtyniavo 13 taškų įmetęs Etienne’as Ory, 12 pridėjo Alpha Kaba, 10 – Antoine’as Wallezas.

Lietuviai atkovojo daugiau kamuolių (28:36), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19:13), tačiau daugiau klydo (22:18).

Penktadienį 18.30 val. Lietuvos laiku S.Štombergo auklėtiniai žais su Kroatijos bendraamžiais.