Aštuoniolikmečiai startavo pergale

2014 07 24 19:37
Domantas Sabonis. LKF nuotrauka

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė ketvirtadienį Konijoje (Turkija) pergalingai pradėjo Europos jaunimo čempionatą. Sauliaus Štombergo auklėtiniai pirmoje B grupės dvikovoje 75:72 (24:15; 19:23; 11:10; 21:24) įveikė Prancūzijos krepšininkus.

Įspūdingai rungtyniavo vidurio puolėjas Domantas Sabonis. Legendinio Arvydo Sabonio sūnus per 29 min. pelnė 21 tašką (7/14 dvit., 1/1 trit., 4/5 baud. met.) ir atkovojo 12 kamuolių (4 po varžovų krepšiu). D.Saboniui gerai talkino Martynas Varnas – 18 taškų (5/5 dvit., 2/6 trit., 2/3 baud. met.).

Tiesa, beveik visąlaik iniciatyvą turėję lietuviai vos nepaleido pergalės iš rankų.

Lietuvos krepšininkai jau po keturių minučių turėjo dviženklę persvarą (15:4) ir ją išlaikė iki kėlinio pabaigos – 24:15.

Antrame kėlinyje lietuvių puolimas ėmė strigti, o gynyba praretėjo – prancūzai išsiveržė į priekį 31:30. Tačiau daugiausia D. Sabonio ir Justo Vazalio pastangomis Lietuva susigrąžino pranašumą 43:38.

Po didžiosios pertraukos prancūzai pajuto D. Sabonio, kuris pelnė 7 iš 11 Lietuvos komandos taškų, jėgą, ir Lietuvos vaikinai prieš paskutinį ketvirtį toliau pirmavo 54:48.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkai atitrūko nuo varžovų 12 taškų skirtumu (67:55). Tačiau jau netrukus prancūzai spurtavo 16:3 ir atsiliko jau tik vienu tašku (73:72). S.Štombergui paprašius minutės pertraukėlės, M. Varnas realizavo vieną baudos metimą, o prancūzai prarado kamuolį. Lietuviai laimėjo 75:72.

Prancūzijos komandos gretose sėkmingiausiai rungtyniavo 13 taškų įmetęs Etienne’as Ory, 12 pridėjo Alpha Kaba, 10 – Antoine’as Wallezas.

Lietuviai atkovojo daugiau kamuolių (28:36), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19:13), tačiau daugiau klydo (22:18).

Penktadienį 18.30 val. Lietuvos laiku S.Štombergo auklėtiniai žais su Kroatijos bendraamžiais.