Atlaikę prancūzų šturmą serbai žengė į finalą

2014 09 13 7:11

Dviženklę persvarą iššvaistę Serbijos rinktinės krepšininkai mačo iniciatyvos iš savo rankų neišleido, atlaikė varžovų puolimo bangas ir iškovojo teisę kautis dėl pasaulio čempionato aukso medalių.

Milošo Teodosičiaus vedami Saša Djordjevičiaus auklėtiniai Madride vykusiame pusfinalyje tik po įspūdingos kovos 90:85 (21:15, 25:17, 15:14, 29:39) palaužė Prancūzijos rinktinės pasipriešinimą su Nicolu Batumu priešakyje.

Prancūzai šeštadienį 19 val. mažajame finale susikaus su lietuviais, tuo metu serbai sekmadienį 22 val. didžiajame finale su čempionų titulą ginančiais amerikiečiais.

Pirmoje mačo dalyje nesustabdomai žaidęs Milošas Teodosičius per pirmuosius du kėlinius surinko 18 taškų, o jo atstovaujama Serbijos rinktinė į rūbinę išėjo turėdama užtikrintą persvarą (46:32).

Tačiau viskas apsivertė ketvirtajame kėlinyje, prieš kurį serbų pranašumas siekė penkiolika taškų (61:46). Europos čempionai ketvirtį pradėjo spurtu 11:2, sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus ir sugrąžino intrigą į rungtynes (57:63).

Rezultatyviomis atakomis besikeitusiems krepšininkais nepavyko atitrūkti, tad rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis. Prieš prasidedant paskutinei kėlinio minutei, Thomasas Huertelis smeigė tritaškį ir prancūzų deficitą sumažino perpus (79:82).

Nesutrikę serbai atsakė taškais, pražanga sustabdyti Nikola Kaliničius ir Nemanja Bjelica realizavo baudų metimus ir padidino savo komandos pranašumą iki šešių taškų (88:82). Po minutės pertraukėlės į aikštę sugrįžęs Batumas pataikė tritaškį, varžovams palikdamas dvi sekundes (88:85).

Greitai pražanga sustabdytas Marko Simonovičius prie baudų metimų linijos neklydo, pataikė abu baudų metimus bei įtvirtino serbų pergalę pusfinalyje (90:85).

Įspūdingai Prancūzijos rinktinės gretose rungtyniavo Nicolas Batumas, kuris per 36 minutes pelnė 35 taškus (3/5 dvitaškių, 8/12 tritaškių, 5/6 baudų), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimo bei surinko 31 naudingumo balą.

Prancūzijos rinktinė: Nicolas Batumas 35 (11/17 metimų, 32 naud. b.), Borisas Diaw 13 (10 atk. kam.), Thomasas Heurtelis 12 (6 rez. perd.), Evanas Fournier 10.

Serbijos rinktinė: Milošas Teodosičius 24, Bogdanas Bogdanovičius 13, Miroslavas Raduljica 11, Nenadas Krstičius 11, Stefanas Markovičius 11, Nemanja Bjelica 10.