Atletės spėjo įšokti į penkioliktuką

2008 08 23 0:00

Po svaiginamo mūsų penkiakovininkų pasirodymo kitą dieną startavo jų komandos draugės - olimpinės debiutantės Donata Rimšaitė ir Laura Asadauskaitė. Lietuvės pradėjo varžybas labai kukliai, tačiau po sėkmingų dviejų paskutinių rungčių sugebėjo įšokti į pirmąjį penkioliktuką.

Šiuolaikinės penkiakovės moterų olimpiniame turnyre, kuriame dalyvavo 36 atletės, tryliktąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė dvidešimtmetė Donata Rimšaitė (5436 tšk.), o 2007-ųjų pasaulio čempionato bronzos medalininkė 24-erių Laura Asadauskaitė (5392 tšk.) liko penkiolikta. Auksą iškovojo Vokietijos atstovė Lena Schoneborn (5792 tšk.), sidabrą - britė Heather Fell (5752 tšk.), bronzą - ukrainietė Viktorija Tereščiuk (5672 tšk.).

Per pirmąją - šaudymo pneumatiniu pistoletu (10 m) - rungtį D.Rimšaitė ir L.Asadauskaitė surinko po 1036 taškus ir užėmė atitinkamai 25-ąją ir 26-ąją vietas. Merginos nepagerino savo pozicijų ir po antrosios, fechtavimo, rungties. D.Rimšaitė iš 35 kovų laimėjo 17, L.Asadauskaitė - tik 12, tad viena bendrojoje įskaitoje buvo atitinkamai 24-25-a, kita - 29-a.

Plaukimo rungtį (200 m) D.Rimšaitė įveikė 21-a, L.Asadauskaitė - 22-a. Po trijų rungčių lietuvėms nepavyko pasiekti antrojo dešimtuko: Donata (3080 tšk.) šoktelėjo į 23-iąją poziciją, o Laura (2944 tšk.) smuktelėjo į 30-ąją.

Ketvirta buvo klastingoji jojimo rungtis. Per ją burtų tvarka sportininkui atitekęs kaprizingas žirgas kartais iš esmės pakoreguoja lyderių rikiuotę. Šiuo atžvilgiu mūsų penkiakovininkams, iškovojusiems sidabrą ir bronzą, ketvirtadienį labai pasisekė. Vakar po šios rungties laiminga jautėsi ir L.Asadauskaitė - ji sėkmingai įveikė visas kliūtis, surinko 1200 taškų ir užėmė antrąją vietą, o bendrojoje įskaitoje (4144 tšk.) prieš paskutinę rungtį buvo 23-ia. D.Rimšaitė jodama pelnė 1088 taškus ir po keturių rungčių pakilo į 21-ąją vietą (4168 tšk.).

Didžiausią šuolį lietuvės atliko per paskutinę 3000 metrų bėgimo rungtį. Čia jos sugebėjo aplenkti po septynias varžoves ir galutinėje įskaitoje Donata liko 13-a, Laura - 15-a.