Atranka pradėta pergale

2010 08 03 0:00
Olandėms nesisekė sustabdyti aukštaūgės G.Petronytės.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, pradėjusi kovas dėl vietos 2011 metų Europos čempionato finaliniame etape, atrankos varžybose startavo pergalingai.

Algirdo Paulausko treniruojamos krepšininkės vakar Kauno sporto halėje 90:52 (22:17, 22:13, 31:16, 23:6) nugalėjo Olandijos atstoves.

Į vienus vartus.

Rezultatyviausiai mūsų šalies komandoje žaidė Gintarė Petronytė (18 taškų), Sandra Linkevičienė (15) iri Agnė Abromaitė bei Eglė Staknevičienė (po 14). Varžovių ekipoje pasižymėjo Maaike Klein (12 taškų) ir Anouk Biesters (10).

Per pirmas dešimt minučių olandės neleido lietuvėms atitrūkti. Kėlinį laimėjusios 22:17, mūsų krepšininkės ėmė tolti, kai Aušra Bimbaitė pirmoji šiose rungtynėse pataikė iš toli. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė pirmavo 14 taškų skirtumu (44:30), o ketvirtame kėlinyje atsiplėšė daugiau nei 40 (92:50).

Kitas atrankos varžybų A grupės rungtynes lietuvės žais rugpjūčio 5 dieną Šibenike su Kroatijos krepšininkėmis, o sekmadienį vėl Kaune susitiks su belgėmis. Iš grupės į Europos čempionatą pateks dvi geriausios komandos.

Ir čekai nugalėti

O Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, besirengianti Turkijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui, vakar Panevėžyje žaidė antras kontrolines rungtynes ir, po pratęsimo 93:84 nugalėję Čekijos atstovus, iškovojo antrą pergalę iš eilės (šeštadienį lietuviai įveikė Suomijos rinktinę 91:59). Per šį susitikimą ant suoliuko ilsėjosi Linas Kleiza, Simas Jasaitis, Martynas Gecevičius ir Arvydas Eitutavičius. Po šios dvikovos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra turi apsispręsti, kuriuos du krepšininkus išbraukti iš kandidatų sąrašo.