Auksas sužibo po dvidešimties metų

2013 07 02 6:00
Trečią kartą finale žaidusios ispanės Europos čempionėmis tapo antrą sykį. FIBA-Europe nuotrauka

Europos moterų krepšinio čempionato favoritėmis laikytos prancūzės nepasiekė aukščiausio laiptelio. Ant jo po dvidešimties metų pertraukos užlipo ir aukso medaliais pasipuošė ispanės.

Sekmadienį Prancūzijoje pasibaigusiose Europos pirmenybėse šeimininkių komanda verkė. Londono olimpiados vicečempionės prancūzės finale po dramatiškos kovos 69:70 (12:21, 23:15, 20:17, 17:14) turėjo pripažinti nė sykio čempionate nesuklupusių ispanių pranašumą. Ispanijos rinktinė Europoje triumfavo antrą kartą.

Per lemiamas rungtynes 21 tašką nugalėtojoms pelnė Alba Torrens, 20 taškų surinko ir 11 kamuolių atkovojo naudingiausia turnyro žaidėja pripažinta Sancho Lyttle. Ketvirtą kartą pirmenybių istorijoje sidabro medalius iškovojusioje Prancūzijos ekipoje išsiskyrė Sandrine Gruda (25 tšk.) ir Celine Dumerc (11).

2001 ir 2009 metais Europos čempionės titulą pelniusiai Prancūzijos rinktinei tai buvo jau šeštas Senojo žemyno pirmenybių finalas, o trečią sykį finale žaidusi Ispanijos komanda iki šiol triumfavo tik 1993 metais.

Bronzos medaliai įteikti 2011-ųjų pirmenybių vicečempionei Turkijos rinktinei, ši mažajame finale sekmadienį 92:71 (21:24, 22:20, 23:12, 26:15) nugalėjo pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių Senojo žemyno komandų patekusią Serbijos komandą.

Penktąją vietą užėmė Rimanto Grigo treniruojama Baltarusijos komanda, ji 64:50 (20:12, 15:7, 15:17, 14:14) nugalėjo Čekijos krepšininkes. Septintąja vieta ir paskutiniu kelialapiu į pasaulio pirmenybes džiaugėsi Švedijos rinktinė, kurioje trenerio asistentės pareigas eina Jurgita Kaušaitė. Švedės lemiamame mače 77:60 (24:13, 21:25, 19:13, 13:9) nugalėjo Italijos komandą.

Europos čempionate ekipos varžėsi dėl šešių kelialapių į kitų metų planetos pirmenybes. Šios vyks Ispanijoje, ir čempionės ten dalyvaus šeimininkių teisėmis, tad kelialapiai teko 2-7 vietas užėmusioms rinktinėms.

Vieną pergalę iškovojusios ir dvi nesėkmes šiose pirmenybėse patyrusios Lietuvos krepšininkės neįveikė grupių varžybų barjero. Toks pat likimas ištiko ir Alfredo Vainausko treniruojamą Rusijos rinktinę. Dėl tokio prasto moterų pasirodymo Rusijos krepšinio federacijos (RKF) prezidentas Aleksandras Krasnenkovas sulaukė daug priekaištų, tačiau jis pareiškė neketinąs trauktis iš savo posto. Vis dėlto vakar, liepos 1 dieną, po neįvykusio RKF vykdomojo komiteto posėdžio buvo išplatinta informacija, jog A.Krasnenkovas atsistatydino.

"RKF prezidentas A.Krasnenkovas pareiškė atsisakąs RKF vadovo pareigų. Tai jis pranešė iškart, kai neįvyko liepos 1 dieną numatytas RKF vykdomojo komiteto posėdis. Į jį susirinko tik trys nariai iš vienuolikos", - teigiama RKF oficialioje svetainėje internete. Rusijos krepšinio federacijos prezidento pareigas A.Krasnenkovas ėjo nuo 2010 metų gruodžio 21 dienos.