Autsaideriai parodė aštrius dantukus

2010 02 18 0:00
"Lietuvos rytas" - "Neptūnas": nors vilniečiai aikštelėje buvo akivaizdūs lyderiai, jaunasis sostinės klubo aukštaūgis J.Valančiūnas kovojo netausodamas savęs.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

"Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionate antradienį pergales iškovojo visos trys pirmaujančios ekipos. Sunkiausiai sekėsi Kauno "Žalgiriui", kuriam Kėdainiuose atkakliai pasipriešino vietos "Nevėžis".

Pajėgiausios sudėties į Kėdainius atvykę LKL vicečempionai "Žalgirio" krepšininkai paskutiniąją vietą užimantį "Nevėžį" nugalėjo tik penkių taškų skirtumu - 72:67.

Trūko nedaug.

Šeimininkai, per 14 rungtynių laimėję tik dukart, nė akimirkai neleido svečiams atsipūsti. Pirmas kėlinukas baigėsi taikiai (21:21), du paskutinius kėdainiškiai laimėjo atitinkamai 19:13 ir 17:14, tik antrasis kėlinys, kurį "Žalgiris" laimėjo 24:10, padėjo Kauno komandai grįžti namo su keturiolikta pergale.

Likus žaisti 4 minutes "Nevėžis" sugebėjo išlyginti rezultatą - 62:62, tačiau dvikovos pabaigoje šaltakraujiškiau rungtyniavo patyrę žalgiriečiai.

"Trūko labai nedaug, tad pralaimėjome garbingai", - teigė Kėdainių ekipos treneris Kastytis Kundrotas. Pasak jo, svečiai atvažiavo pajėgiausios sudėties, o Kėdainių ekipa buvo išretėjusi: dėl traumų nerungtyniavo Rokas Ūzas ir Darius Gvezdauskas, o dar du traumas patyrę krepšininkai - Rokas Grinius ir Rolandas Alijevas - gelbėjo komandą.

"Tikėjomės, kad varžovai priešinsis, bet kad bus taip sunku - nemanėme", - auklėtinių žaidimu nebuvo patenkintas žalgiriečių treneris Darius Maskoliūnas.

"Sakalus" įveikti sunku

Antrąją vietą užimantys "Šiauliai" svečiuose 100:86 įveikė Vilniaus "Sakalus" ir iškovojo penkioliktą pergalę. Ji buvo pasiekta irgi nelengvai. Šeimininkai rungtynes pradėjo spurtu 16:2, bet šiauliečiai atsitiesė ir sugebėjo ketvirtį baigti pergalingai - 23:22. Taškas komandas skyrė ir po dviejų kėlinių (44:43). Lemiamas tapo paskutinysis, per kurį "Šiauliai" pirmąkart įgijo dviženklę persvarą (81:71), o vėliau sugebėjo išlaikyti sau palankų rezultatą iki finalinės sirenos.

"Sakalai" neturi ką prarasti, todėl kaunasi iš paskutiniųjų su visais. Sunkiai juos įveikė "Žalgiris", "Lietuvos rytas", sunkiai laimėjome ir mes", - po pergalės kalbėjo svečių treneris Antanas Sireika. Šiauliečių treneris pasidžiaugė, kad komanda pradeda atgauti sportinę formą, kurią demonstravo sezono pradžioje: "Per antras rungtynes iš eilės pelnėme 100 taškų, tai gerai nuteikia."

Vilniečiai ieškojo gynėjo

Lengviausiai antradienį sekėsi pirmojoje vietoje esančiam titulą ginančiam Vilniaus "Lietuvos rytui". Rimo Kurtinaičio treniruojama sostinės ekipa namie 96:52 nepasigailėjo Klaipėdos "Neptūno" ir įsirašė šešioliktą pergalę iš 17 galimų.

Po dviejų kėlinių vilniečių įgyta persvara jau niekam nekėlė abejonių dėl susitikimo baigties - "Lietuvos rytas" pirmavo 49:15. O po 30 žaidimo minučių šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki 41 taško - 70:29.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs Simas Buterlevičius (17 taškų) pasidžiaugė, jog komandos draugai laiku perdavinėjo jam kamuolį, tad teliko išnaudoti progas. 5 tritaškius iš 6 pataikęs Simas tikino neplanavęs daug mesti iš toli: "Tokio išankstinio plano nebuvo. Tiesiog varžovai dvigubino gynybą prieš mūsų aukštaūgius, aš buvau laisvas ir pataikiau. Kai draugai pamatė, kad pataikau, pradėjo labiau manęs ieškoti."

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Klaipėdos "Neptūnas" 96:52 (27:4, 22:11, 21:14, 26:23). S.Buterlevičius 17 (3-5/6), J.Sinica 16 (3-4/8), J.Valančiūnas 13 (10 atk. kam.), V.Ginevičius 11, K.Bajramovičius 10 (7 atk.kam.); M.Girdžiūnas ir T.Vilkius - po 13, J.Ramanauskas 7.

Vilniaus "Sakalai" - "Šiauliai" 86:100 (22:23, 21:21, 26:29, 17:27). L.Samėnas 23 (2-6/7, 1-8/9, 5 rez. perd.), V.Sirvydis 21 (1-7/7, 5 kld.), P.Joneliūnas 17, R.Matulis 15 (9 atk. kam., 4 kld.); M.Kuzminskas 24, R.Grafas 15, D.Low 13 (4 kld.), M.Žukauskas 11, A.Šikšnius ir D.Gailius (3-1/6) - po 10.

Kėdainių "Nevėžis" - Kauno "Žalgiris" 67:72 (21:21, 10:24, 19:13, 17:14). M.Simonavičius 25, E.Dimša 15 (12 atk. kam.), D.Šilinskis ir P.Beliavičius (5 kld.) - po 9; M.Kalnietis 17 (7 atk. kam.), M.Brownas 15 (2-6/7, 5 kld.), T.Klimavičius 13 (11 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3-3/4).