Azijos čempionato auksas atiteko Iranui

2013 08 12 9:58
Irano rinktinė trečią kartą nuo 2007-ųjų džiaugėsi Azijos čempionato auksu. AFP/Scanpix nuotrauka

Namų sienos Filipinų rinktinei nepadėjo po 28-erių metų pertraukos iškovoti Azijos čempionato aukso medalių.

Sekmadienį Maniloje finišavusių pirmenybių finale slovėno Memi Bečirovičiaus treniruojama Irano rinktinė 85:71 (17:15, 18:19, 27:19, 23:18) nugalėjo Filipinų nacionalinę komandą ir po ketverių metų pertraukos susigrąžino aukso medalius.

Tai jau trečiasis Azijos čempionatas nuo 2007 metų, kai Irano krepšininkai pasidabina aukščiausios prabos medaliais. Vienintelį kartą užkopti ant prizininkų pakylos jiems nepavyko 2011 m., kai aukso medalius pelnė Kinijos rinktinė.

Irano rinktinę į pergalę vedė 218 cm ūgio milžinas Hamedas Hadadis. Jis pelnė net 29 taškus (12/15 metimų), atkovojo 16 kamuolių ir buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju.

Per 9 sužaistus mačus jis vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 21,8 minutės, rinkdavo po 18,8 taško, atkovodavo po 10 kamuolių ir blokuodavo po 1,7 metimo per susitikimą.

Finalo rungtynėse Hadadžiui puikiai talkino 19 taškų surinkęs, 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs, tačiau 6 sykius suklydęs Samadas Nikkhahas Bahramis. Mahdi Kamrany pridėjo 15 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Filipinų rinktinei 18 taškų pelnė Jaysonas Williamas ir 13 pridėjo Jimas Alapagas.

Abi komandos dar prieš finalo rungtynes buvo užsitikrinusios kelialapius į 2014 metais Ispanijoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Bilietą į planetos pirmenybes pelnė ir bronzos medalius iškovojusi Pietų Korėjos rinktinė, mažajame finale 75:57 nugalėjusi Taivano krepšininkus.

Kelialapius į pasaulio čempionatą jau yra pelniusios dar dvi šalys – šeimininkė Ispanija ir olimpinė čempionė JAV rinktinė. Net šeši kelialapiai atiteks stipriausioms Senojo žemyno rinktinėms, keturi – Amerikos, trys – Afrikos, du – Okeanijos žemynų rinktinėms, o keturis bilietus FIBA išdalys savo nuožiūra.