„Barcelona“ užduso „Chimki“ gniaužtuose

2013 01 04 9:06
AFP/Scanpix nuotr.

Eurolygos „Top 16“ etapo F grupės rungtynėse Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pademonstravo puikų susikaupimą. Maskvos srities „Chimki“ (2-0) krepšininkai suklydo vos 6 kartus ir 78:65 (21:18, 25:23, 16:14, 16:10) nugalėjo „Barcelona“ (1-1) krepšininkus.

Aikštės šeimininkai pirmavo visą mačo laiką. Katalonai prisivyti sugebėjo trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet skirtumą sumažino iki 55:62. Visgi ketvirtojo kėlinio pradžioje Rusijos vicečempionai surengė spurtą 8:0 ir nugalėtojas tapo aiškus (70:55). „Chimki“ krepšininkai per šį mačą prarado tik 6 kamuolius, tuo tarpu ispanai suklydo 11 sykių.

Šarūnas Jasikevičius susitikimą pradėjo starto penkete ir pralaimėjusiems per 16 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, 1 kartą suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

„Chimki“: Zoranas Planiničius 16 (6 rez. perd.), Vitalijus Fridzonas 13, Paulas Davisas (8 atk. kam.) ir Aleksėjus Žukanenka po 10.

„Barcelona“: Ante Tomičius 16, Pete'as Mickealis 14, Erazemas Lorbekas 12, Joe Inglesas ir Marcelinho Huertas po 8.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Įsibėgėjusi "Caja Laboral" parklupdė ir "Maccabi"

Sudėtingas Fernando San Emeterio reidas iš kairiojo krašto Vitorijos „Caja Laboral“ (2-0) ekipai atnešė antrąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape.

Viena pajėgiausių Ispanijos komandų svečiuose 71:70 (20:23, 24:9, 6:24, 21:14) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (0-2) krepšininkų pasipriešinimą ir Eurolygoje iškovojo penktąją pergalę iš eilės.

Itin permainingose rungtynėse iki paskutiniojo kėlinio dominavo gynyba. Šeimininkai antrajame ketvirtyje pelnė tik 9 taškus, tačiau po didžiosios pertraukos Davido Blatto auklėtiniai sustygavo gynybą ir trečiajame kėlinyje praleido viso labo 6 taškus.

Likus žaisti mažiau nei 5 minutes „Maccabi“ buvo įgiję 5 taškų pranašumą (65:60). Tačiau tuomet Nemanja Bjelica dukart pataikė iš toli, taip pat tritaškį pridėjo Bradas Olesonas. Į tritaškių seriją šeimininkai atsakė taikliu dvitaškiu (67:69).

Pavykus sėkmingai apsiginti „Maccabi“ atstovas Ricky Hickmanas stojo prie baudų metimo linijos, tačiau pataikė tik pirmąją. Nepaisant to, šeimininkai dar kartą sėkmingai apsigynė, o į priekį juos aštriu reidu išvedė Yogevas Ohayonas (70:69).

Per likusias 30 sekundžių „Caja Laboral“ treneris surengė ataką, tačiau jo auklėtiniams teko improvizuoti. Nepavykus atlikti derinio, San Emeterio veržėsi link krepšio ir pataikė sudėtingą dvitaškį.

Šeimininkai savo atakai dar turėjo 8 sekundes, tačiau per Ohayono reidas link krepšio nepavyko.

„Caja Laboral“: Nemanja Bjelica 17, Bradas Olesonas 10, Milko Bjelica 8.

„Maccabi“: Ricky Hickmanas 18, Darko Planiničius 11, Devinas Smithas ir Sylvenas Landesbergas po 10.

"Real" be M.Pociaus palaužė Vokietijos čempionus

Antrąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo E grupės varžybose iškovojo Madrido „Real“ (2-0) komanda. Pablo Laso auklėtiniai išvykoje 82:67 (26:22, 21:16, 16:19, 19:10) pranoko Bambergo „Brose Baskets“ (0-2) krepšininkus.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 1 minutę Bambergo ekipos deficitas siekė tik 2 taškus (57:59), tačiau ispanai spurtavo 12:2 ir įgijo 12 taškų pranašumą (34-ąją min., 71:59). Per likusį laiką vokiečiai nebeatsigavo, o „Real“ tik didino pranašumą.

Pėdos traumą besigydantis Martynas Pocius susitikimui registruotas nebuvo.

„Brose Baskets“: Boštjanas Nachbaras 19, Antonas Gavelas 17, Andrew Ogilvy 15.

„Real“: Nikola Mirotičius 19 (8 atk. kam.), Jaycee Carrollas 13, Sergio Rodriguezas 11 (6 rez. perd.), Felipe Reyesas 10 (8 atk. kam.).

Kitas rungtynes „Brose Baskets“ žais sausio 10 d., kuomet išvykoje mes iššūkį Maskvos CSKA komandai. Tuo tarpu „Real“ sausio 11 d. namie priims Kauno „Žalgirio“ krepšininkus.

"Panathinaikos" neturėjo vilčių Stambule

Be savo lyderio Dimitrio Diamantidžio į Stambulą atvykusi Atėnų „Panathinaikos“ (1-1) ekipa patyrė skaudžią nesėkmę antrajame Eurolygos „Top 16“ etapo ture. Graikijos vicečempionai išvykoje 64:78 (17:24, 15:21, 11:19, 21:14) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (1-1) komandai.

Pagrindinis Graikijos klubo atakų organizatorius stipriai pasitempė kirkšnies raumenį ir kartu su komanda į Stambulą nevyko. Diamantidį praradusi „Panathinaikos“ ekipa niekaip negalėjo rasti kelių turkų krepšio link ir puldama sužaidė prasčiausias rungtynes šį sezoną.

Vos 64 taškus ketvirtajame reguliaraus sezono ture Atėnų ekipa buvo įmetusi ir į kitos Stambulo komandos „Fenerbahce Ulker“ krepšį. Tuomet graikai taip pat patyrė nesėkmę 64:73.

Nuo pirmos iki paskutinės mačo minutės pirmavę aikštės šeimininkai iškovojo solidžią pergalę ir atsitiesė po skaudžios nesėkmės pirmajame „Top 16“ etapo ture, kai 71:90 nusileido Maskvos CSKA krepšininkams.

Starto penkete mačą pradėjęs Jonas Mačiulis pralaimėjusiems per 24 minutes pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškio), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 1 pražangą, 3 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir surinko 6 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“: Jordanas Farmaras 13, Jamonas-Alfredas Lucasas 12, Duško Savanovičius 11, Semihas Erdenas 9.

„Panathinaikos“: Michaelis Bramosas 16, Sofoklis Schortsanitis 15, Jasonas Kapono 10, Jonas Mačiulis 7.