Barselonoje – šeštasis „Lietuvos ryto“ pralaimėjimas

2012 11 22 23:41
Antrojoje rungtynių pusėje D.Maskoliūnas neturėjo daug progų džiaugtis geru savo auklėtinių žaidimu./AFP/Scanpix nuotrauka

Balkanų vedamas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (1-6) įrodė galintis panaikinti dviženklį pranašumą, bet neįrodė esąs pajėgus įveikti „Barcelona“ (7-0) komandą, - Ispanijos klubui pralaimėta 66:90 (18:27, 27:15, 15:26, 6:22).

Eurolygos D grupės antrajame kėlinyje pakiliai rungtyniavę vilniečiai nubraukė „Barcelona“ dvylikos taškų persvarą ir prieš didžiąją pertrauką išsiveržė 45:41.

Trečiajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ pirmavo 52:49, tačiau antroje kėlinio pusėje sustojo.

Paskutinės 10 minučių, kurias Ispanijos čempionai laimėjo net 22:6, svečiams buvo pragariškos.

Sostinės ekipai trūko lietuvių indėlio – Mindaugas Katelynas pelnė 7 taškus, rezultatyviausias žaidėjas Renaldas Seibutis 6, Deividas Dulkys 4, antrą mačą startiniame penkete pradėjęs Simas Buterlevičius 2.

Steponas Babrauskas per 21 minutę nespėjo įmesti nė vieno. Nepasižymėjo ir trumpam nuo atsarginių suolo pakilęs Dovydas Redikas. Į krepšį nemetė latvis Janis Blūmas.

Eimantas Bendžius aikštėje nepasirodė, o Artūras Jomantas su Vilmantu Diliu nerungtyniavo dėl traumų.

Pasyviai puolę lietuviai surinko vos 19 taškų, todėl Dejanas Ivanovas pirmą kartą Eurolygoje perkopė dviženklę ribą.

Negana to, bulgaras bandė pavaduoti vilniečių snaiperius ir pataikė savo pirmuosius du tritaškius.

Barselonos įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius išsiskyrė 4 klaidomis, todėl po 6 minučių daugiau nebepakilo nuo atsarginių suolelio.

„Barcelona“ vyriausiasis treneris Xavieras Pascualis pabrėžė, kad Vilniaus „Lietuvos rytas“ Eurolygos D grupės mače gerai žaidė 30 minučių. Bet pergalei to neužteko.

„Lengva kalbėti apie šias rungtynes. Ketvirtajame kėlinyje geriau gynėmės ir efektyviau puolėmė“, – pergalės priežastis įvardijo Pascualis.

Pete'as Mickealis pripažino, kad dvikova su „Lietuvos rytu“ buvo sunki: „Pademonstravome kietą charakterį ir pasiekėme pergalę. Kiekvienoje treniruotėje gerai pasiruošėme susitikimui. Pirmomis sezono savaitėmis buksavome, bet dabar pagavome ritmą.“

Pascualis išskyrė rezultatyviausią mačo žaidėją – 24 taškus pelniusį Juaną Carlosą Navarro: „Jis nuostabiai žaidė antroje susitikimo dalyje. Esame patenkinti, kad turime jį komandoje. Tikimės, kad Barselonoje Juanas žais dar ilgai.“ Šią savaitę suėjo 15 metų, kai gynėjas atstovauja Ispanijos čempionų klubui. Krepšininkas džiaugėsi savo karjera ir pergalių prisiminimais.

„Tai ypatinga savaitė. Jaudinausi, tačiau ne taip, kaip 1997 m. Viskas pavyko, žaidžiau gerai. Didžiuojuosi tuo, kaip su manimi elgiamasi Barselonos ekipoje. Tikiu, kad patenkinti ir komandos vadovai“, – sakė Navarro. 32-ejų ispanas pažymėjo rungtyniausiantis dar kelerius metus, todėl didelį dėmesį skiriantis sveikatos, kūno priežiūrai ir treniruotėms.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vairininkas Darius Maskoliūnas pripažino, kad jo treniruojamiems krepšininkams neužteko jėgų lygiai kautis su „Barcelona“.

„Negali gerai žaisti 20 minučių ir tikėtis įveikti tokią komandą. Noriu pasveikinti 15 metus „Barcelona“ klubui atstovaujantį Juaną Carlosą Navarro. Jis nužudė mus antroje mačo dalyje“, – sakė Maskoliūnas. „Nors Europoje žinoma, kad jis yra puikus metikas, Juanui pavyko pataikyti kelis neįtikėtinus metimus. Navarro uždengti neįmanoma“, – rankomis skėsčiojo „Lietuvos ryto“ strategas.

Penkis tritaškius prametęs Nemanja Nedovičius teigė, kad „Barcelona“ priklauso geriausių Europos komandų ketvertui. „Atvykome be spaudimo, ambicingi, norėdami primesti savo žaidimo stilių. Dėl didelių pastangų sugebėjome laimėti pirmąją rungtynių dalį, bet to neužteko“, – apgailestavo Nedovičius. Serbas pažymėjo, kad po didžiosios pertraukos „Barcelona“ pranoko „Lietuvos rytą“ pagal visus žaidimo komponentus.

„Kitą savaitę Belgrade žaisime lemiamas rungtynes. Žinome, kaip sunku rungtyniauti „Pionir“ arenoje“, – pridūrė Maskoliūnas. Per septynis susitikimus vos vieną pergalę pasiekę vilniečiai, norėdami patekti į „Top 16“ etapą, likusiose trejose rungtynėse nebegali klysti.

„Lietuvos rytas“: Leonas Radoševičius 14, Nemanja Nedovičius 12, Dejanas Ivanovas 11, Predragas Samardžiskis 10.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 24, Ante Tomičius 17 (7/7 dvitaškių), Pete'as Mickealis 15, Erazemas Lorbekas 11.

Pirmajame tarpusavio susitikime „Barcelona“ „Lietuvos rytą“ sutriuškino 67:49.

Lapkričio 29 d. vilniečiai Belgrade kausis su „Partizan“. Tai vienintelė ekipa, kurią Dariaus Maskoliūno treniruojama komanda pranoko 69:61.