Barselonos riešutas "Žalgiriui" per kietas

2009 11 06 0:00
Vakar "iššovė" M.Begičius (viduryje), bet vien jo pastangų nugalėti "Barcelona" komandą buvo per maža.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

1 pergalė ir 12 pralaimėjimų. Toks Kauno "Žalgirio" krepšininkų balansas per visą Eurolygos istoriją žaidžiant su vienu tituluočiausių Ispanijos klubų "Barcelona".

Nuo 2000 metų abu klubai prestižiniame Europos krepšinio turnyre kovojo jau 13 kartų. Vienintelį kartą žalgiriečiai Barselonos komandą įveikė jų pačių aikštėje 2004 metų lapkritį.

Vakar Eurolygos A grupės trečiojo turo rungtynėse Kaune "Žalgiriui" nepavyko pagerinti šios neigiamos tarpusavio rungtynių statistikos, nors trūko nedaug.

Susitikimo pradžia aikštės šeimininkams teikė nemažai vilčių. "Žalgiris" pirmosiomis minutėmis vis išsiverždavo į priekį, tačiau svečiams pavykdavo išlyginti rezultatą, o pirmo kėlinio pabaigoje po Terence'o Morriso ir persverti - 23:21.

Antrame ketvirtyje "Barcelona" buvo priekyje 5-7 taškų persvara, bet prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį pataikė Tadas Klimavičius, sumažindamas kauniečių atsilikimą iki trijų taškų - 38:41.

Antroje rungtynių dalyje kauniečiai kovėsi iš visų jėgų ir bandė vytis varžovus. Bet puolime tiksliai žaidusi "Barcelona" ėmė tolti ir po T.Morriso dėjimo pabėgo net 14 taškų persvara - 67:53.

Supratę, kad laiko lieka vis mažiau, "Žalgirio" krepšininkai bandė gelbėtis tolimais metimais. Du tritaškius įmetė Marcusas Brownas, vieną - Mantas Kalnietis ir likus žaisti dvi minutes, iš Ispanijos klubo persvaros beliko du taškai - 70:68.

Vis dėlto "Barcelona" žaidėjų nervai pasirodė šaltesni. Trys iš eilės žalgiriečių klaidos palaidojo visas viltis išplėšti pergalę, o svečiai nugalėjo rezultatu 77:70 (23:21, 18:17, 22:15, 14:17).

Barselonos komandai tai buvo trečioji pergalė Eurolygoje iš eilės, "Žalgiris" liko su vienu laimėjimu ir dviem nesėkmėmis.

Rezultatyviausiai Kauno komandoje vakar rungtyniavo Mirza Begičius. Pirmose dvejose rungtynėse rinkdavęs tik po 5 taškus, slovėnas į "Barcelona" krepšį įmetė 20 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. 17 taškų surinko M.Brownas, 13 - Mantas Kalnietis, 12 - Travisas Watsonas (10 atk. kam.).

"Barcelona" gretose išsiskyrė Pete Mickaelas (22 tšk.) ir T.Morrisas (13).